Stage Results for North Berwick Triathlon - 12-May-2019 - NB Tri - 4_Transition2

...return to index

NB Tri - 4_Transition2

Pos No. Name Category Time Behind Local Junior
1st 25 Julie FLETCHER Female 0:32      
2nd 28 Sarah MITCHELL Female 0:33 +0:01    
3rd 105 Anja BALFOUR Female 0:36 +0:04    
4th 48 Czechoslovakia Team 0:37 +0:05   J
5th 46 Eve HARLEY Female 0:38 +0:06 E  
6th= 8 Craig MABON Male 0:39 +0:07    
6th= 15 Teleporting Twosome Team 0:39 +0:07   J
8th 80 Faye MORGAN Female 0:40 +0:08    
9th 36 Zoe LOVELL Female 0:41 +0:09 E  
10th= 86 Ryan PASCHKE Male 0:42 +0:10 E  
10th= 103 Allison MCNEILL Female 0:42 +0:10    
10th= 113 Gordon EADIE Male 0:42 +0:10    
13th= 22 Michael MCKAY Male 0:43 +0:11    
13th= 18 Gemma BLACKBURN Female 0:43 +0:11    
13th= 7 Euan GRAY Male 0:43 +0:11    
16th= 134 Derek SELMES Male 0:44 +0:12 E  
16th= 34 Jonathan MIDGLEY Male 0:44 +0:12    
16th= 70 Jodie PERRY Female 0:44 +0:12    
16th= 14 Katy RICHARDSON Female 0:44 +0:12    
16th= 81 John WATT Male 0:44 +0:12    
21st 77 Heulwen HARDIE Female 0:45 +0:13    
22nd 143 Claire MACDONALD Female 0:46 +0:14    
23rd= 59 Team Lothian Team 0:47 +0:15 E J
23rd= 4 Mark GORDON Male 0:47 +0:15    
23rd= 30 Anna AITKEN Female 0:47 +0:15 E  
26th= 75 Carol INNES Female 0:49 +0:17    
26th= 100 Ryan HIGGINS Male 0:49 +0:17    
26th= 79 Lisa MACDONALD Female 0:49 +0:17    
29th= 11 John WILSON-BEALES Male 0:50 +0:18    
29th= 130 Mark LITTLE Male 0:50 +0:18    
29th= 33 Ben THOMSON Male 0:50 +0:18    
29th= 92 Laura MERCER Female 0:50 +0:18    
29th= 111 Robert STIRLING Male 0:50 +0:18    
34th= 62 Val SHIELDS Female 0:51 +0:19    
34th= 20 Ronnie PETRIE Male 0:51 +0:19    
36th 5 Piggle Paddle Team 0:52 +0:20   J
37th= 32 Lewis GRANT Male 0:53 +0:21 E  
37th= 21 Tim MACDONALD Male 0:53 +0:21    
37th= 58 Iain MERCER Male 0:53 +0:21    
40th 68 Jelly Babies Team 0:54 +0:22 E J
41st= 9 Tommy WILSON-BEALES Male 0:55 +0:23    
41st= 133 Gavin GALL Male 0:55 +0:23    
43rd= 42 Chris HUGHES Male 0:56 +0:24    
43rd= 19 Susan JACKSON Female 0:56 +0:24    
43rd= 88 Richard COCKBAIN Male 0:56 +0:24    
43rd= 78 Abbey SMITH Female 0:56 +0:24    
47th= 64 Adele CRILLY Female 0:57 +0:25    
47th= 65 Deborah WARNER Female 0:57 +0:25    
47th= 101 Chris NEWTON Male 0:57 +0:25 E  
47th= 10 Third Place? Team 0:57 +0:25    
51st= 119 Scott EDWARDS Male 0:58 +0:26    
51st= 110 Worst game of tag ever Team 0:58 +0:26   J
51st= 67 Team Ma Lay Nah! Team 0:58 +0:26   J
51st= 63 Natalie ROSS Female 0:58 +0:26    
51st= 89 Flying Unicorns Team 0:58 +0:26 E J
56th= 109 Lionel WILSON Male 0:59 +0:27    
56th= 142 Elliot NEAVE Male 0:59 +0:27    
56th= 23 Kirstin SNODGRASS Female 0:59 +0:27    
56th= 71 Lynda FYFFE Female 0:59 +0:27    
60th= 108 Annmarie HUGHES Female 1:00 +0:28    
60th= 27 Gillian MCGRATH Female 1:00 +0:28    
62nd 2 Colin SEVERIN Male 1:01 +0:29    
63rd= 76 Drew HARDIE Male 1:02 +0:30    
63rd= 56 Judy ANDERSON Female 1:02 +0:30    
63rd= 84 David BUCHANAN Male 1:02 +0:30    
66th= 106 The Marshalls Team 1:03 +0:31 E  
66th= 140 Myles GORTON Male 1:03 +0:31    
68th= 57 Andrew JACKSON Male 1:04 +0:32 E  
68th= 17 Joanne HENDRY Female 1:04 +0:32    
68th= 12 Alistair CLARK Male 1:04 +0:32    
71st= 55 Jacqueline MCRAE Female 1:05 +0:33    
71st= 35 Scott MCMORRIS Male 1:05 +0:33    
71st= 91 Carol FAYE Female 1:05 +0:33    
74th= 1 Kerry RAIT Female 1:06 +0:34    
74th= 73 Linzi MORROW Female 1:06 +0:34    
76th 85 Andrew INNES Male 1:08 +0:36    
77th 51 Emma ROBINSON Female 1:09 +0:37    
78th= 115 Marcus WEURMAN Male 1:10 +0:38 E  
78th= 124 Jennifer GORDON Female 1:10 +0:38 E  
80th= 126 Samantha FITZPATRICK Female 1:11 +0:39 E  
80th= 132 Bill LAMBERT Male 1:11 +0:39    
82nd= 16 Stuart MCMORRIS Male 1:12 +0:40 E  
82nd= 38 Julie BEATTIE Female 1:12 +0:40    
84th= 43 Camilla MILNE Female 1:13 +0:41 E  
84th= 60 Andrew MCBENNETT Male 1:13 +0:41    
84th= 31 Lesley MEIKLE Female 1:13 +0:41    
84th= 45 David EDWARDS Male 1:13 +0:41 E  
88th= 53 Heather SPENS Female 1:14 +0:42    
88th= 26 Roz HEWITSON Female 1:14 +0:42    
90th 118 Chris PEART Male 1:15 +0:43    
91st 122 Chloe's team Team 1:16 +0:44   J
92nd 3 Sam KEMP Male 1:17 +0:45    
93rd= 98 Alistair GAW Male 1:18 +0:46    
93rd= 29 Arianne MCCLELLAN Female 1:18 +0:46    
95th= 54 Nina ROBERTSON Female 1:19 +0:47    
95th= 93 Anna KOSKOVA Female 1:19 +0:47    
95th= 24 Janis MCARTHUR Female 1:19 +0:47    
98th= 135 Keith ATKINSON Male 1:20 +0:48    
98th= 72 Ciara MITCHELL Female 1:20 +0:48    
100th 41 Mohab ALTAHER Male 1:21 +0:49    
101st= 102 The Holmes Team 1:22 +0:50 E J
101st= 94 Shuffle club Team 1:22 +0:50    
103rd 39 Michael MARSHALL Male 1:23 +0:51    
104th= 99 Andrew GREEN Male 1:24 +0:52    
104th= 97 Linda ROWE Female 1:24 +0:52    
106th 49 Samantha HART Female 1:25 +0:53    
107th 50 Heather MACLEAN Female 1:27 +0:55    
108th 127 Sara MONAGHAN Female 1:30 +0:58    
109th 74 Diane PATTISON Female 1:31 +0:59    
110th 6 Louise CAIE Female 1:33 +1:01 E  
111th 90 Denise TALAC Female 1:35 +1:03    
112th 66 Action Jacksons Team 1:37 +1:05   J
113th= 121 Gail GRANT Female 1:38 +1:06    
113th= 120 Craig SUTHERLAND Male 1:38 +1:06    
115th= 52 Yvonne FERGUSON Female 1:41 +1:09    
115th= 96 Kate GARNETT-THEWLIS Female 1:41 +1:09    
115th= 47 Joanna HOLMES Female 1:41 +1:09 E  
118th 114 Dale ROY Male 1:44 +1:12    
119th= 129 Mansel's team Team 1:48 +1:16   J
119th= 138 Fiona COULL Female 1:48 +1:16    
121st 61 Jonathan ROSS Male 1:50 +1:18    
122nd 137 Angela CHRISTIE Female 1:51 +1:19    
123rd 37 Jemma BEATTIE Female 1:52 +1:20    
124th 44 Ross LANE Male 1:54 +1:22    
125th 82 Graham STEWART Male 1:55 +1:23    
126th 112 Mike BALFOUR Male 1:56 +1:24    
127th 13 Louise CARROLL Female 2:02 +1:30    
128th= 141 Iain GARDNER Male 2:04 +1:32 E  
128th= 139 John GARDNER Male 2:04 +1:32    
130th 128 Team Boo Team 2:18 +1:46   J
131st 136 Steff BELL Female 2:48 +2:16    
132nd 117 Colin PATTISON Male 3:19 +2:47    
133rd 116 John WATSON Male 3:28 +2:56    
134th 104 Sarah BYROM Female 3:29 +2:57    
135th 40 Alasdair HARRIS Male 4:48 +4:16    
  87 Adam EVANS Male 0:30