Stage Results for North Berwick Triathlon - 12-May-2019 - NB Tri - 2_Transition1

...return to index

NB Tri - 2_Transition1

Pos No. Name Category Time Behind Local Junior
1st 15 Teleporting Twosome Team 0:25     J
2nd 59 Team Lothian Team 0:31 +0:06 E J
3rd 122 Chloe's team Team 0:34 +0:09   J
4th 68 Jelly Babies Team 0:35 +0:10 E J
5th 129 Mansel's team Team 0:36 +0:11   J
6th 66 Action Jacksons Team 0:37 +0:12   J
7th= 67 Team Ma Lay Nah! Team 0:40 +0:15   J
7th= 110 Worst game of tag ever Team 0:40 +0:15   J
9th= 5 Piggle Paddle Team 0:41 +0:16   J
9th= 48 Czechoslovakia Team 0:41 +0:16   J
11th 89 Flying Unicorns Team 0:42 +0:17 E J
12th 22 Michael MCKAY Male 0:52 +0:27    
13th 10 Third Place? Team 0:54 +0:29    
14th 4 Mark GORDON Male 0:56 +0:31    
15th 128 Team Boo Team 1:02 +0:37   J
16th= 79 Lisa MACDONALD Female 1:04 +0:39    
16th= 106 The Marshalls Team 1:04 +0:39 E  
18th 11 John WILSON-BEALES Male 1:05 +0:40    
19th 102 The Holmes Team 1:07 +0:42 E J
20th= 36 Zoe LOVELL Female 1:08 +0:43 E  
20th= 85 Andrew INNES Male 1:08 +0:43    
22nd 81 John WATT Male 1:10 +0:45    
23rd= 26 Roz HEWITSON Female 1:13 +0:48    
23rd= 23 Kirstin SNODGRASS Female 1:13 +0:48    
25th 21 Tim MACDONALD Male 1:14 +0:49    
26th= 35 Scott MCMORRIS Male 1:16 +0:51    
26th= 60 Andrew MCBENNETT Male 1:16 +0:51    
26th= 25 Julie FLETCHER Female 1:16 +0:51    
26th= 8 Craig MABON Male 1:16 +0:51    
30th 34 Jonathan MIDGLEY Male 1:17 +0:52    
31st 94 Shuffle club Team 1:20 +0:55    
32nd 88 Richard COCKBAIN Male 1:21 +0:56    
33rd 70 Jodie PERRY Female 1:22 +0:57    
34th 42 Chris HUGHES Male 1:23 +0:58    
35th 1 Kerry RAIT Female 1:24 +0:59    
36th= 7 Euan GRAY Male 1:25 +1:00    
36th= 28 Sarah MITCHELL Female 1:25 +1:00    
38th 75 Carol INNES Female 1:26 +1:01    
39th 73 Linzi MORROW Female 1:27 +1:02    
40th= 143 Claire MACDONALD Female 1:30 +1:05    
40th= 30 Anna AITKEN Female 1:30 +1:05 E  
42nd 16 Stuart MCMORRIS Male 1:32 +1:07 E  
43rd= 13 Louise CARROLL Female 1:33 +1:08    
43rd= 61 Jonathan ROSS Male 1:33 +1:08    
45th 63 Natalie ROSS Female 1:34 +1:09    
46th= 133 Gavin GALL Male 1:35 +1:10    
46th= 80 Faye MORGAN Female 1:35 +1:10    
48th 65 Deborah WARNER Female 1:37 +1:12    
49th 58 Iain MERCER Male 1:38 +1:13    
50th 20 Ronnie PETRIE Male 1:40 +1:15    
51st= 45 David EDWARDS Male 1:41 +1:16 E  
51st= 2 Colin SEVERIN Male 1:41 +1:16    
53rd 33 Ben THOMSON Male 1:43 +1:18    
54th= 78 Abbey SMITH Female 1:44 +1:19    
54th= 46 Eve HARLEY Female 1:44 +1:19 E  
54th= 111 Robert STIRLING Male 1:44 +1:19    
54th= 37 Jemma BEATTIE Female 1:44 +1:19    
58th 32 Lewis GRANT Male 1:46 +1:21 E  
59th 103 Allison MCNEILL Female 1:47 +1:22    
60th 43 Camilla MILNE Female 1:49 +1:24 E  
61st 100 Ryan HIGGINS Male 1:51 +1:26    
62nd 113 Gordon EADIE Male 1:52 +1:27    
63rd 31 Lesley MEIKLE Female 1:53 +1:28    
64th 134 Derek SELMES Male 1:54 +1:29 E  
65th 77 Heulwen HARDIE Female 1:55 +1:30    
66th= 18 Gemma BLACKBURN Female 1:56 +1:31    
66th= 27 Gillian MCGRATH Female 1:56 +1:31    
68th= 51 Emma ROBINSON Female 1:57 +1:32    
68th= 52 Yvonne FERGUSON Female 1:57 +1:32    
68th= 9 Tommy WILSON-BEALES Male 1:57 +1:32    
71st 72 Ciara MITCHELL Female 1:58 +1:33    
72nd= 92 Laura MERCER Female 1:59 +1:34    
72nd= 19 Susan JACKSON Female 1:59 +1:34    
74th= 54 Nina ROBERTSON Female 2:00 +1:35    
74th= 121 Gail GRANT Female 2:00 +1:35    
76th= 12 Alistair CLARK Male 2:01 +1:36    
76th= 138 Fiona COULL Female 2:01 +1:36    
78th 53 Heather SPENS Female 2:02 +1:37    
79th= 49 Samantha HART Female 2:04 +1:39    
79th= 57 Andrew JACKSON Male 2:04 +1:39 E  
79th= 112 Mike BALFOUR Male 2:04 +1:39    
79th= 135 Keith ATKINSON Male 2:04 +1:39    
83rd 71 Lynda FYFFE Female 2:05 +1:40    
84th 38 Julie BEATTIE Female 2:06 +1:41    
85th 50 Heather MACLEAN Female 2:07 +1:42    
86th= 56 Judy ANDERSON Female 2:11 +1:46    
86th= 44 Ross LANE Male 2:11 +1:46    
88th= 142 Elliot NEAVE Male 2:12 +1:47    
88th= 101 Chris NEWTON Male 2:12 +1:47 E  
90th= 17 Joanne HENDRY Female 2:13 +1:48    
90th= 130 Mark LITTLE Male 2:13 +1:48    
92nd= 14 Katy RICHARDSON Female 2:14 +1:49    
92nd= 41 Mohab ALTAHER Male 2:14 +1:49    
94th 86 Ryan PASCHKE Male 2:15 +1:50 E  
95th 97 Linda ROWE Female 2:21 +1:56    
96th 74 Diane PATTISON Female 2:23 +1:58    
97th 141 Iain GARDNER Male 2:26 +2:01 E  
98th 55 Jacqueline MCRAE Female 2:29 +2:04    
99th 115 Marcus WEURMAN Male 2:32 +2:07 E  
100th 96 Kate GARNETT-THEWLIS Female 2:34 +2:09    
101st 109 Lionel WILSON Male 2:36 +2:11    
102nd= 120 Craig SUTHERLAND Male 2:40 +2:15    
102nd= 62 Val SHIELDS Female 2:40 +2:15    
104th 93 Anna KOSKOVA Female 2:41 +2:16    
105th= 29 Arianne MCCLELLAN Female 2:44 +2:19    
105th= 137 Angela CHRISTIE Female 2:44 +2:19    
107th= 40 Alasdair HARRIS Male 2:45 +2:20    
107th= 99 Andrew GREEN Male 2:45 +2:20    
109th= 140 Myles GORTON Male 2:48 +2:23    
109th= 24 Janis MCARTHUR Female 2:48 +2:23    
111th 47 Joanna HOLMES Female 2:49 +2:24 E  
112th 84 David BUCHANAN Male 2:50 +2:25    
113th 64 Adele CRILLY Female 2:51 +2:26    
114th 90 Denise TALAC Female 2:52 +2:27    
115th 76 Drew HARDIE Male 2:54 +2:29    
116th 119 Scott EDWARDS Male 2:56 +2:31    
117th 91 Carol FAYE Female 2:58 +2:33    
118th 105 Anja BALFOUR Female 3:03 +2:38    
119th 126 Samantha FITZPATRICK Female 3:04 +2:39 E  
120th 98 Alistair GAW Male 3:11 +2:46    
121st 139 John GARDNER Male 3:12 +2:47    
122nd 108 Annmarie HUGHES Female 3:14 +2:49    
123rd 82 Graham STEWART Male 3:21 +2:56    
124th 117 Colin PATTISON Male 3:25 +3:00    
125th 132 Bill LAMBERT Male 3:28 +3:03    
126th 114 Dale ROY Male 3:32 +3:07    
127th 6 Louise CAIE Female 3:50 +3:25 E  
128th 136 Steff BELL Female 3:55 +3:30    
129th 124 Jennifer GORDON Female 3:56 +3:31 E  
130th 39 Michael MARSHALL Male 3:59 +3:34    
131st 127 Sara MONAGHAN Female 4:26 +4:01    
132nd 116 John WATSON Male 4:48 +4:23    
133rd 118 Chris PEART Male 4:50 +4:25    
134th 104 Sarah BYROM Female 9:18 +8:53    
  87 Adam EVANS Male 1:02