Stage Results for North Berwick Triathlon - 12-May-2019 - NB Tri - 1_Swim

...return to index

NB Tri - 1_Swim

Pos No. Name Category Time Behind Local Junior
1st 7 Euan GRAY Male 4:04      
2nd 4 Mark GORDON Male 4:06 +0:02    
3rd= 16 Stuart MCMORRIS Male 4:21 +0:17 E  
3rd= 1 Kerry RAIT Female 4:21 +0:17    
5th 10 Third Place? Team 4:23 +0:19    
6th= 6 Louise CAIE Female 4:24 +0:20 E  
6th= 2 Colin SEVERIN Male 4:24 +0:20    
8th 5 Piggle Paddle Team 4:29 +0:25   J
9th 9 Tommy WILSON-BEALES Male 4:30 +0:26    
10th 18 Gemma BLACKBURN Female 4:33 +0:29    
11th 11 John WILSON-BEALES Male 4:36 +0:32    
12th 32 Lewis GRANT Male 4:38 +0:34 E  
13th 12 Alistair CLARK Male 4:40 +0:36    
14th 17 Joanne HENDRY Female 4:42 +0:38    
15th 8 Craig MABON Male 4:46 +0:42    
16th= 21 Tim MACDONALD Male 4:48 +0:44    
16th= 14 Katy RICHARDSON Female 4:48 +0:44    
16th= 30 Anna AITKEN Female 4:48 +0:44 E  
19th 13 Louise CARROLL Female 4:50 +0:46    
20th 15 Teleporting Twosome Team 4:52 +0:48   J
21st 25 Julie FLETCHER Female 4:53 +0:49    
22nd 44 Ross LANE Male 4:57 +0:53    
23rd 20 Ronnie PETRIE Male 4:58 +0:54    
24th 101 Chris NEWTON Male 5:01 +0:57 E  
25th 23 Kirstin SNODGRASS Female 5:02 +0:58    
26th= 28 Sarah MITCHELL Female 5:05 +1:01    
26th= 59 Team Lothian Team 5:05 +1:01 E J
28th 22 Michael MCKAY Male 5:09 +1:05    
29th= 34 Jonathan MIDGLEY Male 5:12 +1:08    
29th= 42 Chris HUGHES Male 5:12 +1:08    
31st 97 Linda ROWE Female 5:13 +1:09    
32nd 31 Lesley MEIKLE Female 5:14 +1:10    
33rd 46 Eve HARLEY Female 5:15 +1:11 E  
34th 67 Team Ma Lay Nah! Team 5:16 +1:12   J
35th 47 Joanna HOLMES Female 5:18 +1:14 E  
36th 36 Zoe LOVELL Female 5:19 +1:15 E  
37th 45 David EDWARDS Male 5:20 +1:16 E  
38th 39 Michael MARSHALL Male 5:25 +1:21    
39th 33 Ben THOMSON Male 5:27 +1:23    
40th 81 John WATT Male 5:29 +1:25    
41st 37 Jemma BEATTIE Female 5:30 +1:26    
42nd 27 Gillian MCGRATH Female 5:31 +1:27    
43rd= 26 Roz HEWITSON Female 5:33 +1:29    
43rd= 100 Ryan HIGGINS Male 5:33 +1:29    
43rd= 43 Camilla MILNE Female 5:33 +1:29 E  
46th 75 Carol INNES Female 5:34 +1:30    
47th 78 Abbey SMITH Female 5:35 +1:31    
48th 80 Faye MORGAN Female 5:40 +1:36    
49th= 79 Lisa MACDONALD Female 5:41 +1:37    
49th= 19 Susan JACKSON Female 5:41 +1:37    
51st= 122 Chloe's team Team 5:43 +1:39   J
51st= 96 Kate GARNETT-THEWLIS Female 5:43 +1:39    
53rd= 111 Robert STIRLING Male 5:44 +1:40    
53rd= 49 Samantha HART Female 5:44 +1:40    
53rd= 48 Czechoslovakia Team 5:44 +1:40   J
56th 71 Lynda FYFFE Female 5:45 +1:41    
57th= 61 Jonathan ROSS Male 5:46 +1:42    
57th= 73 Linzi MORROW Female 5:46 +1:42    
59th 58 Iain MERCER Male 5:48 +1:44    
60th= 89 Flying Unicorns Team 5:49 +1:45 E J
60th= 120 Craig SUTHERLAND Male 5:49 +1:45    
62nd 35 Scott MCMORRIS Male 5:53 +1:49    
63rd= 143 Claire MACDONALD Female 5:55 +1:51    
63rd= 60 Andrew MCBENNETT Male 5:55 +1:51    
65th 65 Deborah WARNER Female 5:56 +1:52    
66th= 53 Heather SPENS Female 5:57 +1:53    
66th= 84 David BUCHANAN Male 5:57 +1:53    
68th 57 Andrew JACKSON Male 5:58 +1:54 E  
69th 114 Dale ROY Male 6:01 +1:57    
70th= 50 Heather MACLEAN Female 6:03 +1:59    
70th= 74 Diane PATTISON Female 6:03 +1:59    
72nd= 54 Nina ROBERTSON Female 6:04 +2:00    
72nd= 55 Jacqueline MCRAE Female 6:04 +2:00    
74th= 66 Action Jacksons Team 6:07 +2:03   J
74th= 70 Jodie PERRY Female 6:07 +2:03    
76th 77 Heulwen HARDIE Female 6:08 +2:04    
77th 63 Natalie ROSS Female 6:11 +2:07    
78th 86 Ryan PASCHKE Male 6:13 +2:09 E  
79th 88 Richard COCKBAIN Male 6:15 +2:11    
80th= 85 Andrew INNES Male 6:18 +2:14    
80th= 68 Jelly Babies Team 6:18 +2:14 E J
80th= 56 Judy ANDERSON Female 6:18 +2:14    
83rd 109 Lionel WILSON Male 6:19 +2:15    
84th 92 Laura MERCER Female 6:20 +2:16    
85th 134 Derek SELMES Male 6:21 +2:17 E  
86th 76 Drew HARDIE Male 6:22 +2:18    
87th= 38 Julie BEATTIE Female 6:24 +2:20    
87th= 29 Arianne MCCLELLAN Female 6:24 +2:20    
89th= 51 Emma ROBINSON Female 6:26 +2:22    
89th= 62 Val SHIELDS Female 6:26 +2:22    
89th= 142 Elliot NEAVE Male 6:26 +2:22    
92nd 140 Myles GORTON Male 6:27 +2:23    
93rd 118 Chris PEART Male 6:29 +2:25    
94th 91 Carol FAYE Female 6:30 +2:26    
95th 72 Ciara MITCHELL Female 6:32 +2:28    
96th 40 Alasdair HARRIS Male 6:34 +2:30    
97th 130 Mark LITTLE Male 6:38 +2:34    
98th 93 Anna KOSKOVA Female 6:39 +2:35    
99th 115 Marcus WEURMAN Male 6:45 +2:41 E  
100th 99 Andrew GREEN Male 6:47 +2:43    
101st 102 The Holmes Team 6:48 +2:44 E J
102nd 64 Adele CRILLY Female 6:50 +2:46    
103rd 139 John GARDNER Male 6:51 +2:47    
104th= 117 Colin PATTISON Male 6:55 +2:51    
104th= 103 Allison MCNEILL Female 6:55 +2:51    
106th 112 Mike BALFOUR Male 7:01 +2:57    
107th 105 Anja BALFOUR Female 7:12 +3:08    
108th 106 The Marshalls Team 7:13 +3:09 E  
109th 128 Team Boo Team 7:15 +3:11   J
110th= 98 Alistair GAW Male 7:16 +3:12    
110th= 138 Fiona COULL Female 7:16 +3:12    
112th= 41 Mohab ALTAHER Male 7:19 +3:15    
112th= 121 Gail GRANT Female 7:19 +3:15    
114th= 104 Sarah BYROM Female 7:25 +3:21    
114th= 110 Worst game of tag ever Team 7:25 +3:21   J
116th 113 Gordon EADIE Male 7:26 +3:22    
117th 136 Steff BELL Female 7:30 +3:26    
118th 133 Gavin GALL Male 7:37 +3:33    
119th 24 Janis MCARTHUR Female 7:40 +3:36    
120th 90 Denise TALAC Female 7:44 +3:40    
121st 108 Annmarie HUGHES Female 7:52 +3:48    
122nd 127 Sara MONAGHAN Female 7:54 +3:50    
123rd 126 Samantha FITZPATRICK Female 7:57 +3:53 E  
124th 119 Scott EDWARDS Male 7:58 +3:54    
125th 129 Mansel's team Team 7:59 +3:55   J
126th 135 Keith ATKINSON Male 8:03 +3:59    
127th 124 Jennifer GORDON Female 8:08 +4:04 E  
128th 94 Shuffle club Team 8:12 +4:08    
129th 132 Bill LAMBERT Male 8:22 +4:18    
130th 137 Angela CHRISTIE Female 8:23 +4:19    
131st 82 Graham STEWART Male 8:39 +4:35    
132nd 116 John WATSON Male 8:54 +4:50    
133rd 141 Iain GARDNER Male 9:48 +5:44 E  
134th 52 Yvonne FERGUSON Female 13:23 +9:19    
  87 Adam EVANS Male 5:31