Results for Scottish Sprint - 22-Jun-2019 - Men Elite

...return to index

Men Elite - Results

Pos Name Club Country Age Class R1 - Bo'ness - Kinneil R2 - Bo'ness Grahamsdyke R3 - Bo'ness - Newtown Total
1st Trond Einar Moen Pedersli Norway
NOR
M21 15:24 (1) 14:56 (3) 12:43 (1) 43:03
2nd Yannick Michiels TROL
BEL
M21 15:45 (3) 14:52 (1) 12:56 (2) 43:33
3rd Alexander Chepelin EUOC
GBR
M21 15:53 (6) 14:54 (2) 13:07 (5) 43:54
4th= Jonathan Crickmore EUOC
GBR
M21 15:54 (7) 15:06 (4) 13:17 (6) 44:17
4th= Emil Ahlbäck Fossum IF
NOR
M21 15:45 (3) 15:09 (6) 13:23 (7) 44:17
6th Dag Blandkjenn Norway
NOR
M21 16:01 (8) 15:17 (8) 13:03 (4) 44:21
7th William Gardner OD
GBR
M21 15:32 (2) 15:08 (5) 13:43 (11) 44:23
8th Einar Melsom Norway
NOR
M20 15:52 (5) 15:38 (12) 12:59 (3) 44:29
9th Otto Kaario Helsingin Suunnistaj
FIN
M21 16:19 (10) 15:25 (9) 13:34 (8) 45:18
10th Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK
NOR
M35 16:01 (8) 15:48 (14) 13:40 (10) 45:29
11th Aston Key Melbourne Forest Rac
AUS
M20 16:24 (11) 15:36 (11) 14:00 (14) 46:00
12th Alistair Masson EUOC
GBR
M21 17:35 (17) 15:31 (10) 13:54 (12) 47:00
13th Markus Kjærner-Semb Varegg fleridrett
NOR
M21 17:30 (16) 15:49 (15) 14:07 (16) 47:26
14th Thomas Wilson EUOC
GBR
M21 17:02 (14) 16:29 (19) 14:06 (15) 47:37
15th Ats Sonajalg Harju OK
EST
M21 16:41 (13) 15:38 (12) 15:21 (19) 47:40
16th Valtteri Rantala LS-37 (Lahden Suunni
FIN
M21 17:04 (15) 16:20 (18) 14:32 (17) 47:56
17th Freddie Carcas INT
GBR
M20 16:38 (12) 15:16 (7) 21:04 (42) 52:58
18th Tsz Wai Yu Orient. Assoc. of HK
HKG
M21 19:50 (20) 18:18 (28) 15:50 (22) 53:58
19th= Lievin Crefcoeur ALTAIR
BEL
M20 20:17 (24) 18:14 (26) 15:36 (21) 54:07
19th= James Rogers LEI
GBR
M21 20:08 (23) 17:45 (22) 16:14 (26) 54:07
21st Mads K. Larsen FIF Hilleroed
DEN
M40 19:56 (21) 18:13 (25) 16:10 (24) 54:19
22nd Teemu Niskanen LS-37 (Lahden Suunni
FIN
M21 19:45 (19) 18:17 (27) 16:28 (27) 54:30
23rd Jensen Key Melbourne Forest Rac
AUS
M18 21:12 (28) 17:45 (22) 16:03 (23) 55:00
24th Ben Brown ESOC
GBR
M18 19:58 (22) 19:04 (31) 16:46 (29) 55:48
25th Kin Wai Lee  
HKG
M21 20:21 (25) 19:14 (32) 17:31 (32) 57:06
26th Wing Chung Tam Orient. Assoc. of HK
HKG
M35 22:05 (31) 18:42 (29) 16:42 (28) 57:29
27th Dan Lewington MV
GBR
M21 23:00 (33) 19:01 (30) 16:12 (25) 58:13
28th River Edis-Smith MDOC
GBR
M20 21:54 (29) 20:29 (34) 17:23 (31) 59:46
29th Ross White DEE
GBR
M21 22:00 (30) 20:07 (33) 18:22 (36) 60:29
30th David Veleda  
ESP
M40 23:08 (34) 20:40 (35) 18:01 (34) 61:49
31st Man Long Chow Orient. Assoc. of HK
HKG
M21 23:49 (36) 21:05 (36) 18:23 (37) 63:17
32nd Philippe Crefcoeur ALTAIR
BEL
M55 23:52 (37) 23:11 (39) 19:55 (41) 66:58
  Magi Llaveria Grau  
ESP
M35 w22   m9   17:56 (33) -
  Himmy Lau SLOW
HKG
M21 m10   21:17 (37) 18:37 (38) -
  Alastair Thomas EUOC
GBR
M20 -   16:39 (20) 13:54 (12) -
  James Ackland INT
GBR
M20 -   -   15:28 (20) -
  Keith Tonkin BL
GBR
M60 -   -   18:11 (35) -
  Håvard Sandstad Eidsmo Norway
NOR
M21 -   52:35 (41) 19:19 (40) -
  Alex Carcas EUOC
GBR
M21 -   -   13:37 (9) -
  Keith Brown ESOC
GBR
M55 23:30 (35) w9   18:46 (39) -
  Pierre Lardet FVO
GBR
M16 21:02 (27) -   17:14 (30) -
  Richard Purkis ESOC
GBR
M21 m15   17:05 (21) 14:38 (18) -
  Finlay Todd INVOC
GBR
M20 17:59 (18) 16:05 (17) -   -
  Tom Lines EUOC
GBR
M20 20:47 (26) 18:01 (24) -   -
  Alistair Hindle ESOC
GBR
M45 22:20 (32) 21:20 (38) -   -
  Elizabeth Hamer-Davies MDOC
GBR
W50 32:36 (38) 33:23 (40) -   -
  Jamie Stevenson FVO
GBR
M21 -   15:51 (16) -   -