Results for Long Distance - Falkland Estate - 14-Apr-2019 - Blue

...return to index

Blue - Results

5.825km 315m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Graham Gristwood FVO M35 39:44  
2nd Sam Griffin GRAMP M16 47:35 +7:51
3rd Megan Keith INVOC W18 48:20 +8:36
4th Cecilie Andersen BOK W21 48:32 +8:48
5th Angus Ivory INT M16 48:38 +8:54
6th David Weir MOR M55 49:49 +10:05
7th Donald Petrie CLYDE M60 51:55 +12:11
8th Mike Johnson SROC M55 52:18 +12:34
9th Ian Maxwell RR M55 52:54 +13:10
10th Oscar Shepherd INVOC M16 53:14 +13:30
11th Martin Dean FVO M60 53:46 +14:02
12th Robin Orr CLYDE M55 54:27 +14:43
13th Jamie Goddard FVO M16 55:30 +15:46
14th Eilidh Campbell MAROC W18 55:43 +15:59
15th Jura Macmillan ECKO W20 56:21 +16:37
16th Pierre Lardet FVO M16 56:34 +16:50
17th Joel Gooch MAROC M16 56:35 +16:51
18th Sam Gomersall GRAMP M55 57:03 +17:19
19th Evgyeini Chelpelin GRAMP M50 58:02 +18:18
20th Lizzie Stansfield FVO W18 58:05 +18:21
21st Alice Wilson CLYDE W18 59:31 +19:47
22nd Al McCartney CLYDE M16 59:54 +20:10
23rd Robert Hickling BASOC M65 60:02 +20:18
24th Kirsty Campbell MAROC W18 60:09 +20:25
25th Nick Hale MAROC M60 60:30 +20:46
26th Robert Daly GRAMP M60 60:59 +21:15
27th David Allison STAG M55 62:40 +22:56
28th Keith Brown ESOC M55 62:58 +23:14
29th Hugh Nicholson GRAMP M50 63:12 +23:28
30th Graham McIntyre INT M60 63:14 +23:30
31st Emma Wilson EUOC W20 63:29 +23:45
32nd Fiona Berrow FVO W21 63:57 +24:13
33rd Jenny Blackwood INVOC W18 64:18 +24:34
34th Finlay Ross ESOC M50 65:14 +25:30
35th Keith Roberts MAROC M60 66:20 +26:36
36th Mark Holliday FVO M60 66:49 +27:05
37th Alex Boloux EUOC W20 67:27 +27:43
38th Mairi Weir MOR W18 68:23 +28:39
39th Katrina McGougan BASOC W18 68:46 +29:02
40th Alistair Duguid TAY M40 68:48 +29:04
Blue standard time 68:48
41st= Clive Masson ESOC M50 68:53 +29:09
41st= Pete Lawrence GRAMP M55 68:53 +29:09
43rd Sarah McAdam RR W35 70:41 +30:57
44th Lorna Eades INT W50 72:17 +32:33
45th Paul Chapman MAROC M45 72:33 +32:49
46th Ian Davidson CLYDE M60 73:52 +34:08
47th John Pullen MOR M45 74:09 +34:25
48th Robbie Kennedy INT M21 74:50 +35:06
49th Ian Rowland ELO M55 75:03 +35:19
50th Simon Finch FVO M40 75:05 +35:21
51st Susannah Macmillan ECKO W50 75:08 +35:24
52nd Christian Saxtoft BOK M55 75:33 +35:49
53rd Rupert Hornby MOR M55 75:48 +36:04
54th James Purves RR M60 76:50 +37:06
55th Julie Kovrova TAY W21 78:06 +38:22
56th Charlie Woodward AYROC M65 78:57 +39:13
57th Crawford Lindsay ESOC M60 82:53 +43:09
58th Ian Marshall AIRE M55 83:48 +44:04
59th Ian McIntyre INT M55 84:13 +44:29
60th Phil Smith AYROC M55 84:41 +44:57
61st Andy Lewsley BL M60 85:00 +45:16
62nd Karen Fraser MOR W40 85:16 +45:32
63rd Ian Addis MOR M60 85:30 +45:46
64th Mike Capper WAOC M60 86:37 +46:53
65th Ian Turner SOLWAY M70 88:30 +48:46
66th David Esson GRAMP M40 90:26 +50:42
67th Tim Harding ELO M55 93:19 +53:35
68th Rachel Scott GRAMP W50 96:19 +56:35
69th Alex Campbell MAROC M55 99:15 +59:31
70th Tricia Woodward AYROC W60 105:20 +65:36
71st Jamie Wilson ELO M55 108:07 +68:23
72nd Jonty Goodwin WCOC M16 109:38 +69:54
73rd Mark Kassyk ESOC M60 142:21 +102:37
  Roanne Lilley EUOC W20 m5-9  
  Mairi Eades INT W18 m5-7  
  Sarah Dunn MAROC W50 m2-9  
  Sofie Andersen BOK W20 m5-7  
  Gary Longhurst FVO M60 m5-9  
  Julian Blow TAY M55 m8