Results for Middle Distance - Tentsmuir South - 13-Apr-2019 - Blue

...return to index

Blue - Results

4.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Megan Keith INVOC W18 24:49  
2nd Sam Griffin GRAMP M16 25:03 +0:14
3rd Cecilie Andersen BOK W21 25:47 +0:58
4th Sarah Jones EUOC W21 26:11 +1:22
5th Ben Stansfield FVO M50 26:31 +1:42
6th Claire Ward INT W40 26:37 +1:48
7th Emma Wilson EUOC W20 27:02 +2:13
8th Fay Walsh EUOC W21 27:06 +2:17
9th David Robertson CLYDE M55 27:40 +2:51
10th Grace Molloy FVO W20 27:49 +3:00
11th Anastasia Trubkina FVO W21 28:29 +3:40
12th Joel Gooch MAROC M16 28:47 +3:58
13th Duncan Harris DEE M50 29:12 +4:23
14th Ewan Musgrave MAROC M16 29:24 +4:35
15th Angus Ivory INT M16 29:25 +4:36
16th= Fanni Gyurko FVO W21 29:39 +4:50
16th= Roanne Lilley EUOC W20 29:39 +4:50
18th Ray Ward INT M40 29:49 +5:00
19th Alistair Hindle ESOC M45 29:52 +5:03
20th Alice Wilson CLYDE W18 29:53 +5:04
21st Adam Barrie MAROC M14 29:57 +5:08
22nd Ian Maxwell RR M55 30:00 +5:11
23rd Jamie Goddard FVO M16 30:07 +5:18
24th Mike Johnson SROC M55 30:19 +5:30
25th Ben Hartman INT M50 30:23 +5:34
26th Rebecca Harding RR W21 30:27 +5:38
27th Oscar Shepherd INVOC M16 30:31 +5:42
28th Alastair McCartney CLYDE M16 30:46 +5:57
29th Katrina McLeod GRAMP W21 30:56 +6:07
30th Donald Petrie CLYDE M60 31:00 +6:11
31st Pierre Lardet FVO M16 31:03 +6:14
32nd Lindsay Robertson EUOC W20 31:16 +6:27
33rd Rona Lindsay ESOC W21 31:24 +6:35
34th Jura Macmillan ECKO W20 31:40 +6:51
35th David Weir MOR M55 31:44 +6:55
36th Lizzie Stansfield FVO W18 31:49 +7:00
37th Keith Brown ESOC M55 32:06 +7:17
38th Kirsty Campbell MAROC W18 32:07 +7:18
39th Sarah Dunn MAROC W50 32:25 +7:36
40th Steve Wilson CLYDE M50 32:33 +7:44
41st Rosy Shepard INVOC W21 32:39 +7:50
42nd Robert Hickling BASOC M65 33:14 +8:25
43rd Pete Lawrence GRAMP M55 33:31 +8:42
44th Carolyn Hindle FVO W21 33:34 +8:45
45th Mark Wood ESOC M50 33:38 +8:49
46th Graham McIntyre INT M60 33:43 +8:54
47th Paul Duley GRAMP M65 34:07 +9:18
48th Eddie Harwood MOR M65 34:09 +9:20
49th Mairi Eades INT W18 34:37 +9:48
50th Anna Harris DEE W16 34:42 +9:53
51st Robert Daly GRAMP M60 34:46 +9:57
52nd Lorna Eades INT W50 34:57 +10:08
53rd Bryony McLeod AIRE W21 35:17 +10:28
54th= Mairi Weir MOR W18 36:01 +11:12
54th= Peter McLuckie MOR M45 36:01 +11:12
56th Chris Dibben INT M50 36:22 +11:33
57th Christian Saxtoft BOK M55 36:36 +11:47
Blue standard time 37:14
58th John Emeleus KFO M50 37:23 +12:34
59th Andy Lewsley BL M60 37:49 +13:00
60th Finlay Ross ESOC M50 37:54 +13:05
61st Richard Oxlade ESOC M60 37:56 +13:07
62nd Jonty Goodwin WCOC M16 37:59 +13:10
63rd Rupert Hornby MOR M55 38:23 +13:34
64th David Gray MDOC M40 38:27 +13:38
65th Michael Atkinson ELO M40 38:32 +13:43
66th Sarah McAdam RR W35 38:33 +13:44
67th Kathleen Inch FVO W50 38:35 +13:46
68th Trevor Hindle MDOC M55 38:53 +14:04
69th Ian Marshall AIRE M55 38:57 +14:08
70th= Crawford Lindsay ESOC M60 39:28 +14:39
70th= Jonathan Molloy FVO M50 39:28 +14:39
72nd Susannah Macmillan ECKO W50 39:38 +14:49
73rd Alex Boloux EUOC W20 40:30 +15:41
74th Phil Smith AYROC M55 40:59 +16:10
75th Grant Carstairs TAY M65 41:34 +16:45
76th Alison Campbell BASOC W21 41:54 +17:05
77th Alison Matheson INVOC W45 42:13 +17:24
78th Colin Matheson MOR M65 42:14 +17:25
79th Charlie Woodward AYROC M65 43:51 +19:02
80th Fran Loots TAY W60 44:50 +20:01
81st Brian Bullen FVO M65 45:06 +20:17
82nd Leslie Dalgleish ESOC M65 46:09 +21:20
83rd Nick Langley CLYDE M45 46:16 +21:27
84th Jennifer Atkinson ELO W40 46:46 +21:57
85th Ian Turner SOLWAY M70 46:57 +22:08
86th Lucy Galloway INT W50 47:26 +22:37
87th Paul Furness MOR M65 48:04 +23:15
88th Jamie Wilson ELO M55 49:52 +25:03
89th John Pullen MOR M45 51:02 +26:13
90th Karen Fraser MOR W40 53:23 +28:34
91st Ian McIntyre INT M55 53:29 +28:40
92nd Matthew Clark KFO M50 54:10 +29:21
93rd Nikki Howard MOR W45 54:17 +29:28
94th Tricia Woodward AYROC W60 60:13 +35:24
95th Mark Kassyk ESOC M60 61:15 +36:26
96th Julian Blow TAY M55 62:38 +37:49
97th Mike Stewart ESOC M60 69:15 +44:26
  Mike Capper WAOC M60 m1-17