Results for CompassPoint SOL2 - 31-Mar-2019 - Provisional - Blue

...return to index

Blue - Results

6km 300m

Pos No. Name Club Age Class Time Behind
1st 1 Charlie Adams SYO M55 50:13  
2nd 128 Joel Gooch MAROC M16 50:52 +0:39
3rd 308 Donald Petrie CLYDE M60 51:38 +1:25
4th 185 Angus Ivory INT M16 51:56 +1:43
5th 285 Ewan Musgrave MAROC M16 52:13 +2:00
6th 286 Jonathan Musgrave MAROC M55 52:30 +2:17
7th 382 David Weir MOR M55 52:31 +2:18
8th 346 Oscar Shepherd INVOC M16 55:15 +5:02
9th 77 Martin Dean FVO M60 55:16 +5:03
10th 373 John Tullie RR M60 56:04 +5:51
11th 56 Evie Conway AIRE W18 56:47 +6:34
12th 191 Mike Johnson SROC M55 56:49 +6:36
13th 137 Sam Griffin GRAMP M16 57:09 +6:56
14th 126 Sam Gomersall GRAMP M55 57:22 +7:09
15th 58 Roger Coombs MAROC M60 57:46 +7:33
16th 214 Pierre Lardet FVO M16 57:52 +7:39
17th 230 Gary Longhurst FVO M60 58:04 +7:51
18th 254 Al McCartney CLYDE M16 58:11 +7:58
19th 122 Jamie Goddard FVO M16 58:34 +8:21
20th 389 Alice Wilson CLYDE W18 59:07 +8:54
21st 238 Jura Macmillan ECKO W20 59:38 +9:25
22nd 62 Isobel Cox BASOC W18 59:57 +9:44
23rd 249 Ian Maxwell RR M55 60:42 +10:29
24th 140 Nick Hale MAROC M60 60:49 +10:36
25th 28 Keith Brown ESOC M55 60:51 +10:38
26th 111 Duncan Francis BASOC M60 62:15 +12:02
27th 184 Caitlin Irving WCOC W16 62:25 +12:12
28th 627 Eilidh Campbell MAROC W18 62:38 +12:25
29th 180 Janine Inman FVO W40 63:03 +12:50
30th 71 Robert Daly GRAMP M60 63:18 +13:05
31st 357 Lizzie Stansfield FVO W18 64:41 +14:28
32nd 240 Susannah Macmillan ECKO W50 64:56 +14:43
33rd 135 Zoe Graham SOLWAY W20 65:05 +14:52
34th 85 Sarah Dunn MAROC W50 65:14 +15:01
35th 168 Mark Holliday FVO M60 65:35 +15:22
36th 323 Keith Roberts MAROC M60 66:21 +16:08
37th 335 Ian Rowland ELO M55 68:14 +18:01
38th 22 Fiona Berrow FVO W21 68:23 +18:10
39th 89 Mairi Eades INT W18 68:54 +18:41
40th 265 Marsela McLeod INVOC W55 69:48 +19:35
41st 222 Andy Lewsley BL M60 69:53 +19:40
42nd 148 Anna Harris DEE W16 69:58 +19:45
43rd 366 Cathy Tilbrook FVO W50 70:27 +20:14
44th 88 Lorna Eades INT W50 71:38 +21:25
45th 75 Ian Davidson CLYDE M60 73:03 +22:50
46th 253 Sarah McAdam RR W35 73:38 +23:25
47th 44 Ade Chapman MOR M55 73:56 +23:43
48th 132 Jonty Goodwin WCOC M16 74:38 +24:25
49th 277 Iain Mennie CLYDE M55 74:50 +24:37
50th 333 Finlay Ross ESOC M50 75:04 +24:51
51st 293 Helena Nolan ESOC W50 75:15 +25:02
Blue standard time 75:20
52nd 31 Peter Brownsort ELO M55 75:29 +25:16
53rd 82 Alistair Duguid TAY M40 77:11 +26:58
54th 209 Julie Kovarova TAY W21 77:12 +26:59
55th 147 Tim Harding ELO M55 78:42 +28:29
56th 96 Jane Emslie INT W35 79:29 +29:16
57th 605 Derek Kennedy SOLWAY M55 79:30 +29:17
58th 225 Crawford Lindsay ESOC M60 82:06 +31:53
59th 314 James Purves RR M60 82:09 +31:56
60th 383 Mairi Weir MOR W18 82:24 +32:11
61st 311 John Pullen MOR M45 85:57 +35:44
62nd 603 Ceri Vincent CLYDE W40 86:01 +35:48
63rd 8 Michael Atkinson ELO M40 89:04 +38:51
64th 606 Pete Younger ELO M60 89:36 +39:23
65th 262 Ian McIntyre INT M55 90:10 +39:57
66th 251 Timothy May ESOC M55 91:17 +41:04
67th 261 Roy McGregor SROC M50 94:09 +43:56
68th 394 Charlie Woodward AYROC M65 96:56 +46:43
69th 6 Jennifer Atkinson ELO W40 99:31 +49:18
70th 395 Tricia Woodward AYROC W60 99:55 +49:42
71st 258 Alice McDaid FVO W35 100:40 +50:27
72nd 112 Karen Fraser MOR W40 109:07 +58:54
73rd 196 Mark Kassyk ESOC M60 147:38 +97:25
  631 Duncan Leishman ELO M45 m17  
  260 Katrina McGougan BASOC W18 rtd