Results for Classic - Arthur's Seat - 27-Jan-2019 - Brown

...return to index

Brown - Results

8.3km 415m

Pos No. Name Club Country Age Class Time Behind
n/c 707 Alexander Chepelin EUOC
GBR
M21 50:53  
1st 842 Mark Nixon FVO
GBR
M35 53:02  
2nd 29 Philipp von Arx OL Regio Olten
SUI
M21 58:45 +5:43
n/c 701 Matthew Fellbaum EUOC
GBR
M21 58:47  
3rd 208 Peter Molloy FVO
GBR
M18 59:15 +6:13
n/c 705 Rowan Capper EUOC
GBR
M21 60:53  
4th 230 Richard Purkis ESOC
GBR
M21 61:31 +8:29
5th 142 Tom Wood ERYRI
GBR
M20 64:34 +11:32
6th 389 Louis MacMillan ECKO
GBR
M18 65:25 +12:23
7th 562 Niall McCarthy UCDO
IRL
M21 66:34 +13:32
n/c 885 Calum McLeod EUOC
GBR
M21 66:59  
8th 369 Roger Goddard FVO
GBR
M45 67:16 +14:14
9th 380 Will Hensman FVO
GBR
M40 67:33 +14:31
n/c 8657153 Max Fergus Alston Bloor INT
GBR
M20 68:22  
n/c 727 Andrew Lindsay EUOC
GBR
M21 69:14  
10th 376 Craig Nolan ESOC
GBR
M21 69:22 +16:20
11th 532 Luke Parker DUOC
GBR
M20 70:25 +17:23
12th 382 Duncan Harris DEE
GBR
M50 71:09 +18:07
13th 30 Laura Ramstein OLC Graz
AUT
W21 71:29 +18:27
14th 345 Paul Hammond FVO
GBR
M40 71:53 +18:51
15th 607 Lorenzo Calabro BOK
AUS
M40 73:50 +20:48
16th 107 Robin Galloway INT
GBR
M50 76:14 +23:12
17th 879 Ben Goodwin WCOC
GBR
M18 76:37 +23:35
18th 52 Darragh Hoare Bishopstown Orientee
IRL
M18 76:43 +23:41
19th 900 Louis Morris WCOC
GBR
M18 77:04 +24:02
20th 541 Arthur Raffle DUOC
GBR
M21 77:13 +24:11
21st 650 Oli Warlow ESOC
GBR
M35 77:15 +24:13
22nd 395 Mary Fleming SYO
AUS
W21 78:25 +25:23
23rd 533 Luke Piper DUOC
GBR
M21 78:28 +25:26
24th 518 Tim Griffin GRAMP
GBR
M50 78:48 +25:46
25th 128 David Eades INT
GBR
M50 78:51 +25:49
26th 75 Dom Dakin SYO
GBR
M18 79:18 +26:16
27th 534 Nick Wilson DUOC
GBR
M20 80:07 +27:05
28th 474 William Ivory INT
GBR
M45 81:36 +28:34
Brown standard time 81:36
29th 350 Fredrik Nordvall Forsberg STAG
GBR
M21 81:41 +28:39
30th 8657159 Alistair Chapman MAROC
GBR
M18 81:48 +28:46
31st 258 Andrew Elwood LVO
GBR
M18 82:16 +29:14
32nd 163 Francis Shillitoe NATO
GBR
M45 82:39 +29:37
33rd 539 Matthew Foskett DUOC
GBR
M21 83:17 +30:15
34th 198 Ben Brown ESOC
GBR
M18 84:35 +31:33
35th 239 Peter Murphy DEE
GBR
M40 85:00 +31:58
36th 627 Calum Barnetson BAOC
GBR
M21 87:23 +34:21
37th 235 Anika Schwarze-Chintapatla EBOR
GBR
W18 88:01 +34:59
38th 434 Keith Masson MV
GBR
M55 88:04 +35:02
39th 119 Che Finlay  
GBR
M40 88:36 +35:34
40th 523 Aleksandr Vikentev GUOC
GBR
M21 88:43 +35:41
41st 202 Keith Brown ESOC
GBR
M55 89:17 +36:15
42nd 155 Daniel Campbell MOR
GBR
M18 95:15 +42:13
43rd 363 Callum Tyler ESOC
GBR
M21 95:58 +42:56
44th 89 Jon Shepherd INVOC
GBR
M50 97:40 +44:38
45th 300 James Meredith EBOR
GBR
M40 98:09 +45:07
46th 606 Chris Morgan ESOC
GBR
M40 98:33 +45:31
47th 344 Ben Lonsdale RAFO
GBR
M35 99:38 +46:36
48th 340 David McPhillips ESOC
GBR
M18 102:10 +49:08
49th 602 Edmund Rooney RR
GBR
M55 104:52 +51:50
50th 260 Andy Robinson LOC
GBR
M65 105:15 +52:13
51st 375 Colin Ledlie INT
GBR
M50 106:50 +53:48
52nd 531 Daniel Murphy DUOC
GBR
M21 118:56 +65:54
53rd 854 Euan Mackenzie ESOC
GBR
M55 150:42 +97:40
  246 Finlay Todd GUOC
GBR
M20 m13-25  
  113 Trevor Hoey FVO
GBR
M55 rtd