Results for Classic - Arthur's Seat - 21-Jan-2018 - Green

...return to index

Green - Results

4.6km 350m

Pos No. Name Club Age Class Time Behind
1st 886 Donald Naylor HBT M45 49:44  
2nd 337 Angus Ivory INT M14 50:01 +0:17
3rd 531 Alastair Mccartney CLYDE M14 53:44 +4:00
4th 303 Rachel Brown ESOC W16 53:47 +4:03
5th 309 Bill Hanley SYO M65 55:43 +5:59
6th 178 Mike Godfree DVO M65 55:47 +6:03
7th 521 Oscar Shepherd INVOC M14 58:16 +8:32
8th 502 Roger Thomas WCOC M55 58:34 +8:50
9th 230 John Britton MDOC M65 59:19 +9:35
10th 721 Chad Harrison FVO M40 59:36 +9:52
11th 82 Ramon Garcia-Catalan El Imperdible M50 61:00 +11:16
12th 314 Pippa Carcas INT W16 61:19 +11:35
13th 271 Colin Ledlie INT M50 61:38 +11:54
14th 537 Caitlin Irving WCOC W16 63:20 +13:36
15th 538 Morag McLuckie MOR W45 63:46 +14:02
16th 522 Richard Oxlade GRAMP M60 64:43 +14:59
17th 650 Ann Haley INT W50 64:54 +15:10
18th 582 Sam Griffin GRAMP M14 65:49 +16:05
19th 328 Alastair Lessells ESOC M70 66:42 +16:58
20th 258 Rona Molloy FVO W50 66:58 +17:14
21st 305 Heather Fellbaum MDOC W55 68:22 +18:38
22nd 904 Marsela McLeod INVOC W50 68:42 +18:58
23rd 66 Natasha Conway AIRE W45 68:48 +19:04
24th 717 Cathy Tilbrook FVO W50 69:23 +19:39
25th 560 Martin Caldwell ESOC M65 70:26 +20:42
26th 430 Pauline McAdam RR W60 70:37 +20:53
27th 689 Gill Berrow ECKO W60 71:16 +21:32
28th 913 Amber Graham MAROC W16 71:29 +21:45
29th 67 Jenny Lightfoot SYO W45 71:44 +22:00
30th 292 Jane Emslie INT W35 72:07 +22:23
31st 723 Mark Holliday FVO M60 73:02 +23:18
32nd 615 Phil Smithard KFO M70 73:45 +24:01
33rd 599 Emily Pearson TAY W21 73:51 +24:07
34th 593 James Morrison ESOC M60 73:57 +24:13
35th 310 Eilidh Campbell MAROC W18 74:20 +24:36
36th 654 Ted Finch FVO M65 74:39 +24:55
37th 25 Ruth Harris DEE W45 74:47 +25:03
38th 290 John Robertson STAG M50 75:13 +25:29
39th 624 David Kershaw ESOC M65 75:30 +25:46
40th 608 Katherine Kirk ESOC W50 75:49 +26:05
41st 596 Michael Pearson TAY M70 76:27 +26:43
42nd 885 John Mclaren ESOC M70 76:45 +27:01
43rd 631 Benedict Bate ESOC M70 76:49 +27:05
44th 100 Jane Anthony SROC W60 76:50 +27:06
45th 525 Friederike Siebert DUO W20 76:57 +27:13
46th 81 Ana Perez El Imperdible W40 77:00 +27:16
47th 386 Eleonora Crosignani DUOC W21 77:03 +27:19
48th 266 Elaine Gillies TAY W50 77:11 +27:27
49th 138 Sue Bett SN W50 77:38 +27:54
50th 915 Mark Kostadinov UNOC M21 77:49 +28:05
51st 64 Louise Dunn LOC W55 79:22 +29:38
52nd 374 Sue Harding SROC W55 79:36 +29:52
53rd 393 Katie Wright LOC W21 79:42 +29:58
54th 115 Peter Harris HALO M60 80:04 +30:20
55th 902 David Lane ESOC M65 80:08 +30:24
56th 903 Lucy Galloway INT W50 80:25 +30:41
57th 227 Julia Laverack WAROC W55 80:38 +30:54
58th 286 Julian Lailey SROC M70 80:46 +31:02
59th 479 Sally Lindsay ESOC W60 81:30 +31:46
60th 105 Susan Stevens AIRE W65 81:47 +32:03
61st 216 Amelia Petrie CLYDE W60 81:48 +32:04
62nd 180 Carol McNeill LOC W70 82:52 +33:08
63rd 13 Robin Strain ELO M65 83:18 +33:34
n/c 811 Lucia Parga Wilson EUOC W21 83:40  
64th 59 Janet Cronk WAOC W60 83:50 +34:06
65th 213 Karen Clark EBOR W60 84:07 +34:23
66th 77 Helen Parkinson NOC W50 84:12 +34:28
67th 32 Andrew Payne DEE M65 84:18 +34:34
68th 482 Patricia Alston INT W55 84:20 +34:36
69th 157 Derek Gale DVO M70 84:53 +35:09
70th 535 William Bruce RR M65 86:56 +37:12
71st 707 Morag McIntyre INT W55 87:21 +37:37
72nd 133 Matthew Ross INT M16 87:46 +38:02
73rd 139 Megan Bett SN W20 87:51 +38:07
74th 76 Robert Parkinson NOC M60 88:20 +38:36
75th 476 Rachel Wilson CLYDE W50 88:27 +38:43
76th 301 Judith Bell ESOC W45 88:56 +39:12
77th 496 Henry Teasdale WCOC M16 89:01 +39:17
78th 494 Catherine Wetherfield WCOC W50 89:31 +39:47
79th 427 Leslie Dalgleish ESOC M65 89:51 +40:07
80th 243 Jane Campbell DEE W60 90:21 +40:37
81st 126 Tim Sowood INVOC M70 90:31 +40:47
82nd 346 Rachel Dennis BOK W50 90:56 +41:12
83rd 233 Jonty Goodwin WCOC M16 92:09 +42:25
84th 56 Patricia Davies NATO W60 92:53 +43:09
85th 252 Ashleigh Howells RAFO W18 94:42 +44:58
86th 21 Andrew Leedham LOC M55 94:44 +45:00
87th 417 Robert Brown QUBOC M21 94:57 +45:13
88th 176 Catherine Rooney RR W55 95:02 +45:18
89th 79 Gill Adams AIRE W55 95:10 +45:26
90th 651 Hannah Brown NATO W16 95:11 +45:27
91st 14 Sheila Strain ELO W70 96:24 +46:40
92nd 912 William Parkinson FVO M21 96:46 +47:02
93rd 611 Steve Brockbank LOC M70 99:15 +49:31
94th= 61 Lindsey King AIRE W55 99:19 +49:35
94th= 164 Cecilia Fenerty MDOC W50 99:19 +49:35
96th 466 Bronwen Mansel SUFFOC W20 99:26 +49:42
97th 232 Deborah Goodwin WCOC W55 100:05 +50:21
98th 254 Karen Howells RAFO W45 101:04 +51:20
99th 289 Philip Gristwood MV M65 101:29 +51:45
100th 884 Trina Rogerson ELO W65 102:22 +52:38
101st 376 Kate Darlow RR W40 102:32 +52:48
102nd 586 Leonne Hutchinson ESOC W45 105:45 +56:01
103rd 214 Richard Clark EBOR M70 106:51 +57:07
104th 701 David Nichol AYROC M60 109:09 +59:25
105th 218 Jane Yates BL W50 110:09 +60:25
106th 656 Alex Stuart ESOC M45 115:34 +65:50
107th 532 Sally Mccartney CLYDE W50 118:22 +68:38
108th 29 Julie Ellis INT W45 119:14 +69:30
109th 246 Barry Edwards   M60 123:24 +73:40
110th 409 Lynn Easton CLYDE W45 125:04 +75:20
111th 167 Hazel Hindle MDOC W55 126:14 +76:30
112th 339 Stephen Round SELOC M65 135:31 +85:47
113th 264 Heidi Hall ROCHESTER ORIENTEERING CLUB (USA) W45 142:55 +93:11
m7-18 629 Isla Mathieson CLOK W50 49:35  
m5-18 333 John McCullough 3ROC M60 49:42  
m8-16 663 Jenny Hammond FVO W40 58:02  
m8-17 73 Dawn Williamson DEVON W55 60:41  
m13-18 416 Lauren Black QUBOC W21 66:03  
m4 m7-17 4 Tom Barkas LOC M70 66:25  
m9-18 360 Ben Whitty NUFOC (Newcastle University) M20 68:34  
m13-18 222 Robert Findlay ESOC M70 77:26  
m8-17 652 Katherine Brown NATO W45 81:25  
m16 70 Ian Pyrah ESOC M70 84:47  
m10-18 702 Sheelagh Nichol AYROC W60 91:04  
m3 610 Gerard Thomson STAG M60 92:14  
m8 m11-18 415 Michael Young QUBOC M21 94:33  
m8 m11-18 418 Som Jin QUBOC W21 97:27  
m8-16 558 Helen Pedley EPOC W55 120:38  
rtd 839 Jessica Husbands EUOC W21