SoSOL Points

Course Pl First name Surname Text1 City Time Points
White 1 Rowan Lawlor M10 ESOC 0:12:41 ****
White 2 Chloe Edwards W10 IND 0:20:02 ****
Yellow 1 Ellie Darlow W10 RR 0:15:40 129
Yellow 2 Megan Brown W10 ESOC 0:22:42 88
Yellow 3 Oliver Edwards M10 IND 0:23:36 83
Orange 1 Adam Clark M12 ESOC 0:34:54 133
Orange 2 Joseph Lawlor M12 ESOC 0:42:53 113
Orange 3 Maureen Brown W70 ESOC 0:45:44 106
Orange 4 Jenny Ross W16 ESOC 0:48:14 99
Orange 5 Chris Pearson M21 TAY 0:52:09 90
Orange 6 Jordan Muir M12 STAG 0:52:59 87
Orange 7 Ewan Mccartney M12 CLYDE 0:59:15 71
Light Green 1 Rachel Brown W14 ESOC 0:22:24 141
Light Green 2 Sally Mccartney W50 CLYDE 0:33:22 102
Light Green 3 Stuart Mccartney M50 CLYDE 0:45:51 58
Light Green 4 Chris Furse M45 CLYDE 0:57:25 17
Light Green 5 Jamie Lawlor M14 ESOC 1:01:38 2
Light Green 6 Alastair Mccartney M14 CLYDE 1:10:08 1
Short Green 1 Heidi Ross W18 ESOC 0:41:18 129
Short Green 2 Heather Smithard W65 KFO 0:47:39 119
Short Green 3 Michael Pearson M65 TAY 0:49:25 116
Short Green 4 Fiona Findlay W65 ESOC 0:51:22 113
Short Green 5 Liz Orr W55 CLYDE 0:52:26 111
Short Green 6 Anne Stevenson W65 ESOC 0:52:47 111
Short Green 7 Les Smithard M65 KFO 0:56:15 105
Short Green 8 Leonne Hutchinson W45 ESOC 0:57:34 103
Short Green 9 Jim Clark M80 ESOC 0:58:10 102
Short Green 10 Jane Cherry W55 AYROC 0:58:36 102
Short Green 11 Janet Clark W75 ESOC 1:13:52 78
Short Green 12 Kathleen Lessells W65 ESOC 1:14:27 77
Short Green 13 Anne Pearson W60 TAY 1:15:36 75
Short Green 14 Joyce Rammell W70 SOLWAY 1:25:43 59
Green 1 John McKendrick M45 STAG 0:47:10 134
Green 2 Phil Smithard M70 KFO 0:49:20 131
Green 3 Alastair Lessells M70 ESOC 0:53:30 125
Green 4 Leslie Dalgleish M65 ESOC 0:54:42 123
Green 5 Zoe Graham W18 BL 0:56:09 121
Green 6 Morag McIntyre W55 INT 0:58:30 117
Green 7 Dave Nichol M55 AYROC 1:02:42 111
Green 8 Andrew Armstrong M60 RR 1:04:32 108
Green 9 John Robertson M50 STAG 1:04:47 108
Green 10 Judith Bell W45 ESOC 1:05:17 107
Green 11 Patricia Alston W50 INT 1:05:45 106
Green 12 Ben Brown M16 ESOC 1:06:40 105
Green 13 Margaret Dalgleish W65 ESOC 1:07:48 103
Green 14 Carol Burnapp W50 ECKO 1:08:11 103
Green 15 Carol Graham W50 SOLWAY 1:10:10 100
Green 16 Sheila Nichol W60 AYROC 1:11:50 97
Green 17 Nicola Gardner W60 FVO 1:12:00 97
Green 18 David Theaker M21 IND 1:12:28 96
Green 19 Dave Kershaw M65 ESOC 1:13:10 95
Green 20 Robert Neil M60 FVO 1:16:01 91
Green 21 John Topping M60 CLYDE 1:16:28 90
Green 22 Jim O'Donoghue M45 STAG 1:19:10 86
Green 23 Jim Morrison M60 ESOC 1:21:33 82
Green 24 Helen James W50 IND 1:23:10 80
Green 25 Angela Dixon W50 TAY 1:28:40 72
Green 26 Lynn Easton W45 CLYDE 1:28:46 72
Green 27 Rhona Fraser W60 ESOC 1:48:06 42
Blue 1 Andy Edwards M40 IND 0:43:25 130
Blue 2 Walter Clark M40 ESOC 0:50:45 119
Blue 3 Robin Orr M55 CLYDE 0:51:00 118
Blue 4 Donald Petrie M60 CLYDE 0:51:34 118
Blue 5 Tim Darlow M40 RR 0:52:01 117
Blue 6 Mark Rowe M40 ESOC 0:52:49 116
Blue 7 Bob Cherry M60 AYROC 0:53:59 114
Blue 8 Heather Thomson W40 ESOC 0:55:01 113
Blue 9 Ian Davidson M60 CLYDE 0:59:05 107
Blue 10 David Allison M55 STAG 1:01:47 103
Blue 11 Stewart Reid M50 TAY 1:02:17 102
Blue 12 Finlay Ross M50 ESOC 1:02:24 102
Blue 13 Andy Paterson M50 CLYDE 1:04:17 99
Blue 14 Scott McKendrick M45 IND 1:05:57 97
Blue 15 Stuart Graham M45 SOLWAY 1:06:42 96
Blue 16 Iryna Bogachova W40 AYROC 1:07:59 94
Blue 17 Pete Younger M60 ELO 1:08:38 93
Blue 18 Roger Scrutton M70 ESOC 1:10:28 90
Blue 19 Terry Johnstone M50 ESOC 1:10:54 89
Blue 20 Victoria Graham W20 GUOC 1:14:48 84
Blue 21 Mark Kassyk M60 ESOC 1:31:47 59
Blue 22 Patricia Woodward W60 AYROC 1:43:00 43
Brown 1 Patrick Walder M45 CLYDE 0:58:06 118
Brown 2 Arnis Saltams M21 STAG 0:58:17 118
Brown 3 Alex Kemp M40 CLYDE 1:14:01 104
Brown 4 Matthew Smith M50 FVO 1:15:30 102
Brown 5 Jonathan Ellis M35 ESOC 1:15:57 102
Brown 6 Maximilian Bloor M18 INT 1:20:02 98
Brown 7 Tim Harding M50 ELO 2:05:28 58