Course 3

...return to index

Pos Name Club/Country Age Class Hallglen East Hallglen West Grangemouth Total
1st John Embrey DEE (GBR) M55 17:03 (2) 13:56 (1) 14:11 (2) 45:10
2nd Jyrki Routsi Suunnistusmatkat (FIN) M55 16:15 (1) 14:47 (2) 14:24 (3) 45:26
3rd Matijs Loeckx Omega (BEL) M16 17:28 (3) 15:53 (4) 14:09 (1) 47:30
4th Jouko Malinen Suunnistusmatkat (FIN) M60 20:13 (10) 17:01 (5) 15:50 (5) 53:04
5th Martin Caldwell ESOC (GBR) M60 19:31 (8) 17:09 (6) 16:32 (7) 53:12
6th Rachel Kirkland INT (GBR) W45 18:59 (6) 17:51 (7) 16:48 (8) 53:38
7th Helena Nolan ESOC (GBR) W50 19:30 (7) 17:51 (7) 17:25 (11) 54:46
8th Paul Turner SELOC (GBR) M55 21:35 (14) 18:29 (9) 17:11 (9) 57:15
9th Kate Charles WCOC (GBR) W45 21:25 (13) 18:53 (11) 17:40 (13) 57:58
10th Robert Neil FVO (GBR) M55 21:10 (12) 19:47 (13) 18:46 (16) 59:43
11th Eileen Maxwell RR (GBR) W50 22:53 (15) 18:53 (11) 18:03 (15) 59:49
12th Judith Bell ESOC (GBR) W45 23:43 (16) 21:47 (18) 20:13 (18) 65:43
13th Bieke Van Elsacker Omega (BEL) W40 26:54 (19) 24:02 (20) 21:38 (23) 72:34
14th Kato Loeckx Omega (BEL) W14 28:57 (22) 30:21 (25) 22:31 (26) 81:49
15th Alison Matheson INVOC (GBR) W45 39:28 (28) 21:23 (16) 21:41 (24) 82:32
16th Hanne Robertson ESOC (GBR) W45 33:43 (25) 27:20 (22) 25:52 (27) 86:55
17th Les Smithard KFO (GBR) M60 36:34 (26) 29:06 (24) 26:12 (28) 91:52
18th Brit Vivian Meling Stavanger O-klubb (NOR) W45 33:20 (24) 31:13 (26) 29:45 (31) 94:18
19th Ian Hendrie FVO (GBR) M60 32:36 (23) 33:29 (28) 33:56 (34) 100:01
20th Kirsten Robertson CLYDE (GBR) W12 36:35 (27) 33:13 (27) 33:41 (33) 103:29
Ben Brown ESOC (GBR) M16 m13 18:33 (10) 17:43 (14) -
Karl Gerlach USV Jena (GER) M65 m10 24:29 (21) 21:45 (25) -
Susan Twissell INT (GBR) W45 - - 27:02 (29) -
Leah Bartlett INT (GBR) W14 - - 28:14 (30) -
Jenny Hammond FVO (GBR) W40 - - 33:12 (32) -
Angela Dixon TAY (GBR) W50 - - 21:28 (22) -
Alison Cunningham ESOC (GBR) W50 - - 17:16 (10) -
Joseph Bartlett INT (GBR) M16 - - 19:24 (17) -
Catherine Isherwood FVO (GBR) W40 - - 20:27 (19) -
Laura Farquharson GRAMP (GBR) W45 24:20 (18) - 20:52 (21) -
Ian Maxwell RR (GBR) M55 18:44 (5) m19 14:36 (4) -
Alasdair Raynor INVOC (GBR) M16 27:47 (20) m10 17:28 (12) -
Benjamin Parkinson FVO (GBR) M16 m13 - 15:50 (5) -
Are Lodgaard Byaasen IL (NOR) M16 19:32 (9) 15:00 (3) w15 -
Alan Bothwell TAY (GBR) M55 24:17 (17) - 20:40 (20) -
Anna Robertson Hutt Valley (NZL) W50 28:12 (21) 23:14 (19) m22 -
Rachel Wilson CLYDE (GBR) W50 - - m5 -
Stephen Gilmore LVO (GBR) M55 20:17 (11) 21:07 (15) - -
Chiara Pfromm WOLF Haltem (GER) W16 - 28:10 (23) - -
Rachel Scott GRAMP (GBR) W50 m1-18 21:01 (14) - -
Roos Eisma TAY (GBR) W50 - 21:43 (17) - -
Rupert Parkinson FVO (GBR) M50 17:31 (4) - - -
David Kilburn FVO (GBR) M55 w1 - - -