Course 2

...return to index

Pos Name Club/Country Age Class Hallglen East Hallglen West Grangemouth Total
1st Ewa Gwozdz Orientus Lodz (POL) W21 16:07 (2) 16:33 (2) 16:08 (1) 48:48
2nd Frederik Loeckx Omega (BEL) M40 17:20 (6) 16:16 (1) 16:41 (5) 50:17
3rd Charlotte Watson EUOC (GBR) W21 16:15 (3) 16:55 (3) 17:41 (7) 50:51
4th Kirstin Maxwell RR (GBR) W21 17:01 (4) 17:34 (6) 16:38 (4) 51:13
5th Patrick Walder CLYDE (GBR) M45 17:32 (7) 16:56 (4) 16:55 (6) 51:23
6th John Robertson Hutt Valley (NZL) M50 21:33 (16) 18:02 (7) 18:06 (8) 57:41
7th Alison Campbell EUOC (USA) W21 19:41 (11) 21:10 (11) 19:06 (12) 59:57
8th Andrew Reynolds BAOC (GBR) M50 20:26 (13) 21:13 (12) 20:09 (17) 61:48
9th Sarah Gales DRONGO (GBR) W21 21:12 (15) 21:18 (13) 19:28 (15) 61:58
10th Keith Brown ESOC (GBR) M50 22:49 (20) 20:00 (8) 19:55 (16) 62:44
11th John Slater WCOC (GBR) M45 22:31 (18) 21:29 (14) 20:26 (19) 64:26
12th Ronald Nolan ESOC (GBR) M45 22:10 (17) 22:45 (16) 20:17 (18) 65:12
13th Edward Niland BASOC (IRL) M40 22:40 (19) 21:31 (15) 22:47 (22) 66:58
14th Geir Arne Lodgaard Byaasen IL (NOR) M50 23:37 (21) 23:01 (17) 22:32 (21) 69:10
15th Rachel Hendrie FVO (GBR) W20 24:49 (22) 25:06 (20) 23:53 (26) 73:48
16th John Robertson STAG (GBR) M50 28:11 (23) 25:32 (21) 23:28 (25) 77:11
17th Nick Langley CLYDE (GBR) M45 31:11 (27) 24:18 (18) 23:21 (23) 78:50
18th Laura Hendrie FVO (GBR) W21 28:46 (24) 24:47 (19) 25:54 (27) 79:27
Fanni Gyurko FVO (HUN) W21 - - 16:27 (2) -
Paul Hammond FVO (GBR) M40 - 20:31 (10) 18:56 (9) -
Vicki Masheder FVO (GBR) W35 - 36:23 (24) m23 -
Rachel Scott GRAMP (GBR) W50 - - 25:59 (28) -
Kirsten Reilly FVO (GBR) W21 - - 27:37 (30) -
Rupert Parkinson FVO (GBR) M50 - - m19 -
Andrew Macpherson CLYDE (GBR) M45 - - 23:26 (24) -
Patrick Bartlett INT (GBR) M45 - - 19:05 (11) -
Steve Wilson CLYDE (GBR) M50 - - 19:16 (14) -
John Taylor WCOC (GBR) M50 - - 21:42 (20) -
Eeva Kettunen IND (FIN) W35 48:21 (29) - 30:35 (31) -
Terry Johnstone ESOC (GBR) M50 20:43 (14) - 19:01 (10) -
Steve Scott FVO (GBR) M50 - - m22-25 -
Pete Lawrence GRAMP (GBR) M50 19:48 (12) 20:17 (9) m19 -
Jon Hollingdale MOR (GBR) M50 17:15 (5) - 16:36 (3) -
Ka Ki Leung HKIOF (HKG) W21 18:42 (9) - 19:09 (13) -
Jim O'Donoghue STAG (GBR) M45 36:39 (28) - 31:10 (32) -
David Robertson ESOC (GBR) M50 28:58 (25) w12 27:08 (29) -
Heather Monro UDOC (GBR) W45 18:35 (8) 17:32 (5) - -
Siobhan Henn SLOW (GBR) W21 29:17 (26) 29:58 (22) - -
Jørgen Nilsen Stavanger O-klubb (NOR) M45 - 33:45 (23) - -
Sarah Lewington IND (-) - 46:00 (25) - -
Andrew Campbell MOR (GBR) M45 18:44 (10) w12 - -
Laura Robertson ESOC (NZL) W21 16:04 (1) - - -