1

...return to index

Pos Name Club Age Class Prologue Chase Total
1st Graham Gristwood FVO M21 17:55 (1) 21:27 (1) 39:22
2nd Alasdair McLeod CLYDE M21 18:17 (2) 21:56 (3) 40:13
3rd Jonathan Crickmore EUOC M21 18:32 (3) 23:00 (6) 41:32
4th Peter Hodkinson NOC M21 19:18 (4) 22:29 (4) 41:47
5th Jamie Stevenson FVO M21 19:58 (7) 21:52 (2) 41:50
6th Duncan Coombs AROS M21 19:33 (5) 22:39 (5) 42:12
7th Richard Robinson NOC M35 19:54 (6) 25:18 (9) 45:12
8th Murray Strain INT M21 20:56 (9) 25:42 (11) 46:38
9th Iain Embrey SROC M21 21:15 (10) 25:46 (12) 47:01
10th Thomas Wilson CLYDE M20 20:55 (8) 26:23 (16) 47:18
11th Will Hensman FVO M35 21:57 (12) 25:41 (10) 47:38
12th David Godfree FVO M40 21:46 (11) 26:07 (13) 47:53
13th Duncan Birtwistle WRE M21 22:01 (13) 26:41 (18) 48:42
14th Daniel Stansfield FVO M20 24:02 (22) 24:45 (7) 48:47
15th Johannes Felter BASOC M35 23:47 (19) 25:04 (8) 48:51
16th Andrew Llewellyn NOC M21 22:54 (15) 26:17 (14) 49:11
17th Roger Goddard FVO M40 23:20 (17) 26:17 (14) 49:37
18th Charlie Adams SYO M50 23:00 (16) 27:22 (22) 50:22
19th Andrew Lindsay ESOC M21 23:48 (21) 27:08 (21) 50:56
20th Matthew Schepisi SLOW M21 25:16 (24) 26:52 (19) 52:08
21st James Ackland INT M18 25:34 (26) 26:35 (17) 52:09
22nd Jason Inman FVO M45 23:43 (18) 28:39 (26) 52:22
23rd Ben Stansfield FVO M45 23:47 (19) 29:04 (29) 52:51
24th Tessa Strain EUOC W21 24:40 (23) 28:28 (25) 53:08
25th Ben Beresford NOC M21 26:28 (32) 26:57 (20) 53:25
26th Beth Hanson EUOC W20 25:33 (25) 27:57 (23) 53:30
27th Joe Taunton NOC M21 25:35 (27) 28:50 (28) 54:25
28th Jonathan Musgrave MAROC M50 26:40 (34) 28:45 (27) 55:25
29th Ross McLennan FVO M35 26:09 (30) 29:19 (30) 55:28
30th Robert Lee INT M50 25:45 (28) 30:12 (34) 55:57
31st Anwen Darlington ERYRI W21 26:53 (35) 29:49 (32) 56:42
32nd Alistair Hindle ESOC M40 26:17 (31) 30:37 (35) 56:54
33rd Robert Kelly LUUOC M21 27:40 (37) 29:37 (31) 57:17
34th Ian Cumpstey JOK M35 25:45 (28) 31:53 (38) 57:38
35th Fay Walsh EUOC W20 26:39 (33) 31:19 (36) 57:58
36th Grace Molloy FVO W16 27:26 (36) 33:26 (41) 60:52
37th Rona Lindsay ESOC W21 28:49 (40) 32:42 (39) 61:31
38th Jake Hanson INVOC M21 32:01 (48) 30:09 (33) 62:10
39th Emma Wilson CLYDE W18 30:28 (45) 31:50 (37) 62:18
40th Clare Stansfield FVO W18 30:26 (44) 32:42 (39) 63:08
41st Janine Inman FVO W35 29:45 (43) 34:06 (42) 63:51
42nd Alastair Dunlop CLYDE M40 29:32 (42) 34:29 (43) 64:01
43rd Jeff Powell Davies BL M35 28:44 (39) 35:32 (45) 64:16
44th Briony Kincaid ECKO W20 29:25 (41) 35:01 (44) 64:26
45th Jennifer Ricketts EUOC W20 28:43 (38) 37:35 (47) 66:18
46th Chris Dibben INT M45 32:22 (50) 36:34 (46) 68:56
47th Max Carcas INT M45 32:46 (51) 40:08 (49) 72:54
48th John Emeleus KFO M45 32:05 (49) 41:36 (50) 73:41
49th Gemma Karatay BASOC W21 37:34 (55) 38:33 (48) 76:07
50th Terry Johnstone ESOC M50 34:59 (53) 43:49 (51) 78:48
51st Ken Daly INT M50 35:28 (54) 45:26 (52) 80:54
52nd Tim Harding ELO M50 39:11 (56) 53:31 (53) 92:42
53rd Iryna Bogachova AYROC W35 46:49 (57) 69:08 (54) 115:57
Michael Adams SYO M20 m12 28:01 (24) -
Alastair Thomas WCOC M16 22:19 (14) w15 -
Kristian Jones SBOC M21 31:25 (47) m1-8 -
Steve Wilson CLYDE M50 30:32 (46) - -
Chloe Haines AROS W21 34:30 (52) - -
Claire Ward ESOC W35 m9-15 - -