Position Name Club Age Class Time
1st Joseph Bartlett INT M14 0:23
2nd Grant McMurtrie MAROC M14 0:24
3rd Peter Molloy FVO M14 0:25
4th= Eilidh Shearer ECKO W14 0:26
4th= Eilidh Campbell MAROC W14 0:26
6th= Ewan Musgrave MAROC M12 0:27
6th= John Getliff MAROC M14 0:27
6th= Ruaridh Flint FVO M12 0:27
9th= Alistair Chapman MAROC M14 0:29
9th= Mairi Weir MOR W14 0:29
9th= Mairi Eades INT W14 0:29
9th= Pierre Lardet FVO M12 0:29
13th= Alasdair Lilley ECKO M14 0:30
13th= Daniel Campbell MOR M14 0:30
13th= Yousuf Khursheed RR M14 0:30
16th= Jenny Blackwood INVOC W14 0:31
16th= Matthew Ross INT M12 0:31
16th= Louis Macmillan ECKO M14 0:31
19th= Matthew Gooch MAROC M14 0:32
19th= Rona Shearer ECKO W12 0:32
19th= Robin Purves FVO M12 0:32
19th= David Boyd M21 0:32
19th= Ewan Purves FVO M14 0:32
19th= Craig Chapman MAROC M40 0:32
25th= Daniel Skinner MAROC M14 0:33
25th= Ronan Blackwood INVOC M14 0:33
27th= Lizzie Stansfield FVO W14 0:34
27th= Rachel Brown ESOC W12 0:34
29th= Catriona Rooney RR W18 0:35
29th= Pablo Alvarez-icaza INVOC M14 0:35
29th= Fraser Haig MOR M14 0:35
29th= Ben Ross INT M10 0:35
33rd= Ben Brown ESOC M14 0:36
33rd= Ewan Shearer ECKO M14 0:36
33rd= Chris Furse CLYDE M45 0:36
33rd= Kerry Wood ESOC W14 0:36
33rd= Pippa Carcas INT W12 0:36
33rd= Gordon Macmillan ECKO M45 0:36
39th= Luke Graham MAROC M14 0:37
39th= James Hammond FVO M10 0:37
39th= Lucy Hensman FVO W10 0:37
39th= Alice Wilson CLYDE W14 0:37
43rd= Ty Solomon CLYDE M35 0:38
43rd= Ellis Hunter ECKO M12 0:38
43rd= Thomas Ross INT M10 0:38
46th Iris Macmillan ECKO W10 0:39
47th Leonne Hutchinson ESOC W45 0:40
48th= Jamie Goddard FVO M12 0:41
48th= Emily Hunter ECKO W14 0:41
48th= Amber Graham MAROC W12 0:41
51st= Leah Bartlett INT W12 0:42
51st= Josie Gomersall GRAMP W14 0:42
53rd= Joel Gooch MAROC M12 0:43
53rd= Kirsten Robertson CLYDE W12 0:43
55th Sam McKinnon RR M14 0:44
56th= Sam Bartlett INT M10 0:46
56th= Kirsty Farquharson GRAMP W10 0:46
56th= Michael Paterson CLYDE M12 0:46
59th= Penelope Smirthwaite MOR W55 0:47
59th= Julie McKeown CLYDE W40 0:47
59th= Fiona Eades INT W12 0:47
62nd Megan Pekkarinen KFO W10 0:48
63rd Bruce Graham MAROC M55 0:49
64th Judith Pate RR W40 0:51
65th Kirsty Flint FVO W10 0:52
66th Su Twissell INT W45 0:55
67th Bill Melville TAY M75 0:57
68th Jamie Connor FVO M10 1:03
69th Patricia Graham MAROC W45 1:04
70th= Morven Farquharson GRAMP W10 1:05
70th= Megan Brown ESOC W10 1:05
72nd Katie Hensman FVO W10 1:09
73rd Jamie Lawlor ESOC M12 1:12
74th Rebecca Hammond FVO W10 1:14
75th Teresa Chapman MAROC W40 1:15
76th Katharine Melville TAY W70 1:22
77th Rainer Heger RR M50 1:23
78th Seonag Robertson TAY W35 1:30
79th Charlotte Kemp CLYDE W45 1:35
80th Hanna Brindley FVO W10 2:16
81st Charlotte Williams MOR W2 5:36