...return to index

Black

Splits

5.075km 150m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alasdair McLeod CLYDE M21 36:20
2nd Kristian Jones SHUOC M21 38:21
3rd Murray Strain INT M21 47:12
4th Patrick Walder CLYDE M45 47:35
5th Arnis Saltums CLYDE M21 52:59
6th Ben Stansfield FVO M45 53:23
7th Donald Petrie CLYDE M55 53:45
8th Dave Robertson CLYDE M50 55:39
9th Richard Purkis SAX M21 56:30
10th Rebecca Harding HH W21 56:37
11th Kenneth Milton CLYDE M45 59:35
12th Simon Gardner GUOC M21 60:15
13th Jack Gomersall GRAMP M20 62:33
14th Walter Clark ESOC M35 64:26
15th Rupert Parkinson FVO M45 65:49
16th Graeme Ackland INT M50 69:58
17th Alastair Dunlop CLYDE M40 70:10
18th Brad Connor FVO M45 72:49
19th Martin Quirke ESOC M35 75:44
20th Janus Helbo USOC M21 80:50
21st Tim Harding ELO M50 87:57
22nd Crawford Lindsay ESOC M60 92:13
23rd Paul Turner SELOC M55 98:30
24th Max Carcas INT M45 101:23
rtd Andrew Lindsay ESOC M21  
m9-21 Alison Campbell EUOC W21 42:28
m12-23 Finlay Walton GUOC M21 50:03
w5 Colm Hill CNOC M21 52:35
w5 Craig Nolan ESOC M20 54:09
w5 Paul Caban INT M50 74:39
m22 Terry Johnstone ESOC M45 117:19

Green

Splits

3.55km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ken Daly INT M50 49:17
2nd Alison Cunningham ESOC W50 57:35
3rd Ted Finch FVO M60 58:40
4th Josie Stansfield FVO W45 61:05
5th Keith Roberts MAROC M55 63:15
6th Ben Brown ESOC M14 64:10
7th Cara McMurtrie USOC W20 64:44
8th Jackie Chapman LOC W55 65:24
9th Beccy Osborn FVO W40 66:33
10th Margaret Dalgleish ESOC W60 67:54
11th Gerry Thomson STAG M55 68:09
12th Andy Paterson CLYDE M45 68:44
13th Robert Neil FVO M55 69:37
14th Roger Scrutton ESOC M65 70:12
15th Martin Caldwell ESOC M60 71:43
16th Elizabeth Loffill STAG W21 72:24
17th Carol Burnapp ECKO W45 73:04
18th Pauline McAdam RR W60 73:15
19th Judith Bell ESOC W45 74:34
20th Catherine Rooney RR W55 74:43
21st Amelia Petrie CLYDE W55 74:52
22nd Les Dalgleish ESOC M65 75:34
23rd Ceri Vincent CLYDE W35 76:27
24th Sally Lindsay ESOC W55 76:32
25th Patricia Davies NATO W60 76:49
26th Leonne Hutchinson ESOC W45 78:38
27th Robert Findlay ESOC M65 89:44
28th Peter McMaster STAG M35 98:22
29th Jim O'Donoghue STAG M40 104:04
30th Lynn Easton CLYDE W40 106:51
31st David Seaman USOC M20 117:41
rtd Doug Wood FVO M45  
m8-17 Claire Sloan USOC W20 47:21
m1 m3 m5-6 m8-9 m11-12 m14-17 Rhona Fraser INVOC W60 50:47
m14-18 Keith Brown ESOC M50 60:43
w15 Ian Davidson CLYDE M55 63:25

Short Green

Splits

2.725km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Fiona Hendrie FVO W55 46:04
2nd Laura Hendrie FVO W20 46:19
3rd Chris Wood FVO W65 79:58
4th Jim Clark ESOC M75 86:04
5th Stewart Dunlop AYROC M70 91:54
m10-12 Janet Clark ESOC W70 70:18

Light Green

Splits

2.35km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Brown ESOC W12 39:16
2nd Tamara Buzikova USOC W21 89:54
m4-7 m9 m11 Alexander McGregor USOC M21 58:12
w6 m8-9 Natalie Cleaver No Club W21 76:01

Orange

Splits

1.7km 55m

Pos Name Club Age Class Time

Yellow

Splits

1.55km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Megan Brown ESOC W10 15:02
2nd Eilidh Connor FVO W10 23:30
3rd Jamie Connor FVO M10 23:36
4th Kirsten Robertson CLYDE W12 23:42