Position Name Club Age Class Time
1st Eilidh Armstrong IND W10 -16 minutes??
Time traveller!
2nd Calum McLeod EUOC M20 0:26
3rd Simon Gardner CLYDE M21 0:28
4th Freddie Carcas INT M16 0:30
5th Andrew Lindsay EUOC M21 0:31
6th= Dave Robertson CLYDE M50 0:33
6th= William Rigg EUOC M20 0:33
6th= Brian Smith KFO M55 0:33
9th= Claire McGarvey MAROC W14 0:34
9th= Mark Purkis EUOC M20 0:34
9th= Sarah Jones EUOC W20 0:34
12th= Rowan White INVOC M16 0:35
12th= Richard Purkis EUOC M21 0:35
12th= Joseph Bartlett INT M14 0:35
12th= Ian Maxwell RR M55 0:35
12th= Hector Haines INT M21 0:35
17th= Jonathan Musgrave MAROC M50 0:36
17th= Mark Nixon FVO M21 0:36
17th= Callum Hunter ECKO M16 0:36
17th= Samuel Galloway INT M18 0:36
21st= Yousuf Khursheed RR M14 0:37
21st= Ross McLennan FVO M35 0:37
21st= Matthew Ross INT M12 0:37
21st= Tim Gomersall GRAMP M21 0:37
21st= Jamie Stevenson FVO M21 0:37
21st= Faisal Khursheed RR M16 0:37
27th= Andrew Campbell MOR M45 0:38
27th= Ben Brown ESOC M14 0:38
27th= Callum White INVOC M18 0:38
27th= Graeme Ross INT M40 0:38
27th= Andrew Barr MOR M18 0:38
32nd= Craig Nolan ESOC M20 0:39
32nd= Anthon Longmore INT M18 0:39
32nd= James Tullie BASOC M21 0:39
32nd= Douglas Tullie RR M21 0:39
32nd= Clement Claret EUOC M21 0:39
37th= Jennifer Ricketts MAROC W18 0:40
37th= Joshua Dudley MAROC M20 0:40
37th= Javier Romo Sainz No Club M21 0:40
37th= Terry Johnstone ESOC M45 0:40
37th= Jo Shepherd EUOC W21 0:40
37th= Jake Chapman MAROC M16 0:40
37th= Ian Rowland ELO M50 0:40
37th= Pippa Carcas INT W12 0:40
37th= Patrick Walder CLYDE M45 0:40
37th= Alasdair McLeod EUOC M21 0:40
37th= Eilidh Campbell MAROC W14 0:40
37th= Kerry Wood ESOC W14 0:40
37th= Alex Carcas INT M18 0:40
37th= Mark Johnston FVO M40 0:40
37th= Mairi Weir MOR W14 0:40
52nd= Elizabeth Loffill STAG W21 0:41
52nd= Blair Young TINTO M55 0:41
52nd= John Tullie RR M55 0:41
52nd= Alastair Dunlop CLYDE M40 0:41
52nd= Jack Poole ELO M18 0:41
52nd= Robin Galloway INT M45 0:41
52nd= Matthew Galloway EUOC M18 0:41
59th= Grahame Nicoll TAY M55 0:42
59th= Crawford Lindsay ESOC M60 0:42
59th= James Ackland INT M16 0:42
59th= Joel Gooch MAROC M12 0:42
59th= Thomas Wilson CLYDE M18 0:42
59th= Tom Lines ECKO M16 0:42
59th= Alasdair Lilley ECKO M14 0:42
59th= Roanne Lilley ECKO W16 0:42
59th= Robert Hickling GRAMP M60 0:42
59th= Doug Flint FVO M50 0:42
59th= Clare Stansfield FVO W16 0:42
59th= Will Hensman FVO M35 0:42
59th= Kirstin Maxwell RR W21 0:42
59th= Alexander Chepelin EUOC M18 0:42
73rd= Susan Blackwood INVOC W45 0:43
73rd= Emma Wilson CLYDE W16 0:43
73rd= Ross Lilley ECKO M45 0:43
73rd= Brad Connor FVO M45 0:43
73rd= Lindsay Robertson CLYDE W16 0:43
73rd= Chris Furse CLYDE M45 0:43
73rd= David Sloan TAY M40 0:43
73rd= Fiona Forrest RR W40 0:43
73rd= Daniel Skinner MAROC M14 0:43
73rd= Lizzie Stansfield FVO W14 0:43
73rd= Ian Davidson CLYDE M55 0:43
73rd= Jari Pekkarinen KFO M45 0:43
73rd= Steve Feltbower FVO M35 0:43
73rd= Kenneth Milton CLYDE M45 0:43
87th= Ewan Shearer ECKO M14 0:44
87th= Daniel Campbell MOR M14 0:44
87th= Marc Heger RR M16 0:44
87th= Matthew Gooch MAROC M14 0:44
87th= John Getliff MAROC M14 0:44
87th= Rachel Rayne EUOC W21 0:44
87th= Alex Campbell BASOC M55 0:44
87th= Laura Nicoll TAY W16 0:44
87th= Donald Petrie CLYDE M55 0:44
87th= Arnis Saltums CLYDE M21 0:44
97th= Elena Heger RR W16 0:45
97th= Jessica Tullie BASOC W21 0:45
97th= Murray Strain INT M21 0:45
97th= Catherine Rooney RR W55 0:45
97th= Phil Smithard KFO M65 0:45
97th= Ruaridh Flint FVO M12 0:45
97th= Kathryn Barr MOR W16 0:45
97th= Stephen O'Reilly EUOC M21 0:45
97th= Fraser Purves FVO M45 0:45
97th= Ty Solomon CLYDE M35 0:45
97th= Ewan Purves FVO M14 0:45
97th= Benjamin Parkinson FVO M16 0:45
97th= Gordon Macmillan ECKO M45 0:45
97th= Grant McMurtrie MAROC M14 0:45
111th= Ewan Musgrave MAROC M12 0:46
111th= Mairi Eades INT W14 0:46
111th= Jane Ackland INT W50 0:46
111th= Ben Finn M8 0:46
111th= Kirsten Robertson CLYDE W12 0:46
111th= Ciara Largey FERMO W21 0:46
111th= Jenny Blackwood INVOC W14 0:46
111th= Pierre Lardet FVO M12 0:46
111th= Adéla Jakobová CLYDE W21 0:46
111th= Ronan Blackwood INVOC M14 0:46
111th= Tim Harding ELO M50 0:46
111th= Jane Halliday MOR W55 0:46
111th= Megan Ricketts MAROC W16 0:46
111th= Jo Armstrong M45 0:46
111th= Kristian Roberts EUOC M21 0:46
111th= Stewart Reid TAY M45 0:46
111th= Fiona Berrow FVO W21 0:46
128th= Susannah Macmillan ECKO W45 0:47
128th= Rona Lindsay EUOC W21 0:47
128th= Bob Cherry AYROC M55 0:47
128th= Melanie Nicoll TAY W45 0:47
128th= Robin Strain ELO M65 0:47
128th= Rebecca Harding ESOC W21 0:47
128th= Eilidh Shearer ECKO W14 0:47
128th= Cathy Tilbrook FVO W45 0:47
128th= David Allison STAG M50 0:47
128th= Patrick Smyth NATO M55 0:47
128th= Leah Bartlett INT W12 0:47
128th= Luke Graham MAROC M14 0:47
128th= Sam McKinnon RR M14 0:47
128th= Iain McLeod GRAMP M55 0:47
142nd= Gordon Hale CLYDE M21 0:48
142nd= Sarah Dunn MAROC W45 0:48
142nd= Elizabeth Barr MOR W45 0:48
142nd= Lucy Galloway INT W45 0:48
142nd= Mark Wood ESOC M45 0:48
142nd= Catriona Macrae W14 0:48
142nd= Tim Sands BASOC M65 0:48
142nd= Peter Gardner INT M21 0:48
142nd= Pete Younger ELO M60 0:48
142nd= Graeme Ackland INT M50 0:48
142nd= Andrew McMurtrie MAROC M45 0:48
142nd= Patrick Heger RR M16 0:48
142nd= Peter Molloy FVO M14 0:48
142nd= Finlay Ross ESOC M45 0:48
156th= John Anderson ECKO M50 0:49
156th= Eileen Maxwell RR W50 0:49
156th= Eddie Harwood MOR M60 0:49
156th= Robert Daly GRAMP M55 0:49
156th= Abigail Mason MAROC W16 0:49
156th= Kathleen Inch FVO W45 0:49
156th= Robert Kravcovs CLYDE M21 0:49
163rd= Keith Roberts MAROC M55 0:50
163rd= Sam Bartlett INT M10 0:50
163rd= Alastair Lessells ESOC M65 0:50
163rd= Robert Philp KFO M70 0:50
163rd= Sophie Horrocks EUOC W21 0:50
163rd= Andy Tivendale MAROC M65 0:50
163rd= Helena Nolan ESOC W45 0:50
163rd= Ellis Hunter ECKO M12 0:50
163rd= Alice Wilson CLYDE W14 0:50
163rd= Amjad Khursheed RR M55 0:50
163rd= Sam Gomersall GRAMP M50 0:50
163rd= Duncan Edmondson ELO M45 0:50
163rd= Katie Cunningham ESOC W21 0:50
163rd= Amber Graham MAROC W12 0:50
177th= James Purves RR M55 0:51
177th= Maggie Scrugham ESOC W55 0:51
177th= Josie Gomersall GRAMP W14 0:51
177th= Heather Hale EUOC W21 0:51
177th= Bryony Harding EUOC W21 0:51
177th= Jonathan Harding ELO M16 0:51
177th= Benedict Stansfield FVO M45 0:51
177th= Graham Haley INT M50 0:51
177th= Alistair Chapman MAROC M14 0:51
177th= Rona Shearer ECKO W12 0:51
177th= Rachel Brown ESOC W12 0:51
177th= Ian Pyrah ESOC M70 0:51
177th= Martin Cunnane INT M8 0:51
177th= Lucie Duffy ESOC W16 0:51
177th= Jonathan Molloy FVO M45 0:51
177th= Gill Berrow ECKO W60 0:51
177th= Janette Macleod BASOC W35 0:51
177th= Rosie Getliff MAROC W18 0:51
177th= Bill Stevenson ESOC M65 0:51
177th= Alan Halliday MOR M60 0:51
177th= John Mason MAROC M50 0:51
177th= Jamie Cunningham ESOC M20 0:51
177th= Peter Halling CLYDE M60 0:51
177th= Steve Wilson CLYDE M50 0:51
201st= Saartje Drijver ELO W45 0:52
201st= Cara McMuchie 0:52
201st= Rachel Wilson CLYDE W45 0:52
201st= Ben Ross INT M10 0:52
201st= Katrina McLeod EUOC W21 0:52
201st= Sheila McMurtrie MAROC W45 0:52
201st= Tim O'Donoghue SOLWAY M60 0:52
201st= Velina Valova EUOC W21 0:52
201st= Trish Coombs MAROC W55 0:52
201st= Tricia Woodward AYROC W55 0:52
201st= Mirjam Allik CLYDE W21 0:52
201st= Katie Skinner MAROC W16 0:52
201st= Timothy May IND M50 0:52
201st= Alison Campbell EUOC W21 0:52
201st= Ian Doig KFO M60 0:52
201st= Beccy Osborn FVO W40 0:52
201st= Robin Orr CLYDE M50 0:52
218th= Kevin Holliday INVOC M45 0:53
218th= Jura Macmillan ECKO W16 0:53
218th= Graham Tough SWOC M70 0:53
218th= Carolyn McLeod GRAMP W50 0:53
218th= Rozy Shepherd EUOC W21 0:53
218th= Duncan Shiell RR M65 0:53
224th= Lorna Eades INT W45 0:54
224th= Trevor Hoey FVO M50 0:54
224th= Isla O'Donoghue SOLWAY W12 0:54
224th= Robert Cranston RR M50 0:54
224th= Lynn Young TINTO W21 0:54
224th= Josie Stansfield FVO W45 0:54
224th= Pat Squire INT M65 0:54
224th= Mark Holliday FVO M55 0:54
224th= Lesley Gomersall GRAMP W50 0:54
224th= Judith Pate RR W40 0:54
224th= Robin Purves FVO M12 0:54
224th= Mary Ross INT W40 0:54
236th= Helen James IND W50 0:55
236th= Heather Smithard KFO W65 0:55
236th= Dougie Condy AYROC M65 0:55
236th= David Eades INT M45 0:55
236th= Jen Leonard FVO W45 0:55
236th= Robin Sloan RR M65 0:55
236th= Louis Macmillan ECKO M14 0:55
236th= William Bruce RR M60 0:55
236th= Fiona Hendrie FVO W55 0:55
236th= Ian Turner SOLWAY M65 0:55
236th= Val Belton CLYDE W55 0:55
247th= Hamish Rae M14 0:56
247th= Susan Shiell RR W65 0:56
247th= Sheila Strain ELO W65 0:56
247th= McQuillen/Wright IND 0:56
247th= Jessica Orr EUOC W21 0:56
247th= Dave McQuillen SOLWAY M70 0:56
247th= Joseph Wright MAROC M16 0:56
247th= David Patterson RR M50 0:56
247th= Ann Haley INT W50 0:56
247th= Andy Paterson CLYDE M45 0:56
247th= Lucy Shearer ECKO W45 0:56
247th= Rachel Kirkland INT W40 0:56
247th= Mark Elder CLYDE M55 0:56
260th= Ross McMurtrie MAROC M18 0:57
260th= Robert Lee INT M50 0:57
260th= Iain Shepherd INVOC M50 0:57
260th= Donald Macleod FVO M70 0:57
264th= Godfrey Beddard ELO M65 0:58
264th= Ailsa O'Donoghue SOLWAY W18 0:58
264th= Julie McKeown CLYDE W40 0:58
264th= Claire Sapwell BAOC W35 0:58
264th= David Ellison KFO M70 0:58
264th= Claire Duncan KFO W45 0:58
264th= Benji Edmondson ELO M10 0:58
264th= Laura Farquharson GRAMP W45 0:58
264th= Anne Stevenson ESOC W65 0:58
264th= Isolda Roger Barba No Club W21 0:58
264th= Donald Grassie MOR M55 0:58
264th= Andrew Macpherson CLYDE M45 0:58
264th= Hamish Weir MOR M16 0:58
264th= Jim O'Donoghue STAG M40 0:58
278th= J Topping COM M60 0:59
278th= Roger Garnett ESOC M60 0:59
278th= Ruaridh McKenzie M14 0:59
278th= Ian Addis MOR M55 0:59
278th= Eleanor Pyrah ESOC W70 0:59
278th= Bruce Graham MAROC M110 0:59
284th= Pauline McAdam RR W60 1:00
284th= Gerry Thomson STAG M55 1:00
284th= Kirsty Flint FVO W10 1:00
284th= Hanne Robertson ESOC W45 1:00
284th= Robert Neil FVO M55 1:00
284th= Esther Gooch MAROC W40 1:00
284th= Alison Cunningham ESOC W50 1:00
284th= Fiona Weir INT W45 1:00
292nd= Roger Scrutton ESOC M65 1:01
292nd= Neil McMillan ELO M21 1:01
292nd= Jane Carcas INT W45 1:01
295th= Charles Woodward AYROC M60 1:02
295th= Su Twissell INT W45 1:02
297th= Ken Daly INT M50 1:03
297th= Hugh Duffy ESOC M50 1:03
297th= David Summers INVOC M50 1:03
297th= Michael Paterson CLYDE M12 1:03
297th= Julie Watson ECKO W45 1:03
297th= Brian Bullen FVO M60 1:03
297th= Anne Hickling GRAMP W60 1:03
304th= Maja Robertson ESOC W10 1:04
304th= Lucy Hensman FVO W10 1:04
304th= Peggy Purves FVO W40 1:04
304th= Fiona Eades INT W12 1:04
304th= Iris Macmillan ECKO W10 1:04
304th= Stewart Durham AYROC M65 1:04
304th= Brian Yates ESOC M70 1:04
304th= Elizabeth Campbell MOR W50 1:04
312th= Jan Clenaghan SOLWAY W65 1:05
312th= Ted Finch FVO M60 1:05
312th= Megan Brown ESOC W10 1:05
315th= Les Smithard KFO M60 1:06
315th= Mary Williams ESOC W60 1:06
315th= Katherine Hunter ECKO W40 1:06
315th= Maureen Brown ESOC W65 1:06
315th= Andrea Lines ECKO W50 1:06
315th= Jim Clark ESOC M75 1:06
321st= Trina Rogerson ELO W60 1:07
321st= Sam Jones ELO M7 1:07
321st= Freya Edmondson ELO W10 1:07
324th= Fiona Findlay ESOC W65 1:08
324th= Jan Kersel ECKO W55 1:08
324th= Simon Firth ESOC M40 1:08
324th= John Coon ECKO M60 1:08
324th= Leonne Hutchinson ESOC W45 1:08
324th= Hannah Cooper IND W35 1:08
324th= Carol Burnapp ECKO W45 1:08
324th= Carol Sands BASOC W60 1:08
332nd= Morven Farquharson GRAMP W10 1:09
332nd= Fiona Johnston RR W55 1:09
332nd= Ruth Gooch MAROC W10 1:09
335th Katy Lessells ESOC W65 1:10
336th= Anne Thom ESOC W65 1:11
336th= Lorna Young TINTO W55 1:11
336th= Liz Orr CLYDE W55 1:11
336th= Sally Rollo SOLWAY W60 1:11
340th Helen O'Donoghue SOLWAY W50 1:13
341st= Margaret Dearman MOR W65 1:14
341st= Kirsty Farquharson GRAMP W10 1:14
341st= Lynn Easton CLYDE W40 1:14
344th= Ian Mcintyre INT M50 1:16
344th= Claire Macpherson CLYDE W35 1:16
344th= Dick Carmichael TINTO M65 1:16
347th Moira Laws TAY W70 1:17
348th Chris Pearson TAY M21 1:18
349th Megan Pekkarinen KFO W10 1:19
350th Mhorag Heger RR W45 1:20
351st= Mark Kassyk ESOC M55 1:21
351st= Foss Foster GRAMP W60 1:21
353rd Jane McQuillen SOLWAY W70 1:22
354th Terry O'Brien STAG M55 1:25
355th= Maguire Family 1:28
355th= Tina Young INT W55 1:28
357th= Katie Hensman FVO W10 1:34
357th= Tom Finn M6 1:34
357th= Rainer Heger RR M50 1:34
360th Jim Morrison ESOC M60 1:38
361st Ian Hendrie FVO M60 1:41
362nd Robert Ker ESOC M75 1:42
363rd Thomas Ross INT M10 1:43
364th Trish Carmichael TINTO W65 1:51
365th Jamie Lawlor ESOC M12 1:52
366th Erik Van der kam GRAMP M70 1:55
367th Susan Coon ECKO W60 1:56
368th Rebecca Hughes W10 1:58
369th Lorna Allison STAG W40 2:06
370th Fran Humphrey ESOC W65 2:12
371st Jamie Connor FVO M10 2:13
372nd Anne Pearson TAY W55 3:20
373rd Rowe Family ESOC M10 4:27
374th Mitchell Family IND 5:34
375th Amy and Ben Armstrong IND 19:20