East of Scotland Inter Club Championships

...return to index

Club Scores

Club ESOC INT RR KFO ELO TAY
Counters 11 8 7 5 6 2
Total 111 81 55 44 39 5
Place 1 2 3 4 5 6

Individual points

Course Position Name AgeClass Club RaceTime n/c Status ESICC
points
Brown 1 Arnis Saltums M21 CLYDE 01:02:43



2 John Tullie M55 RR 01:03:08

12

3 Alastair Dunlop M40 CLYDE 01:12:04



4 Robert Lee M50 INT 01:12:31

11

5 Duncan Edmondson M45 IND 01:12:36



6 Jonathan Ellis M35 ESOC 01:17:23

10

7 Max Carcas M45 INT 01:20:17

9

8 Steve Wilson M45 CLYDE 01:22:10



9 Colin Ledlie M45 INT 01:25:47



10 Euan Mackenzie M50 ESOC 01:55:45

8
Blue 1 Jake Chapman M14 MAROC 00:53:45



2 Heather Thomson W40 ESOC 00:54:17

12

3 Tom Mallows M35 ESOC 00:56:42

11

4 Graeme Ross M40 INT 00:56:48

10


Keith Brown M50 ESOC 00:56:50 Y


5 Michael Stewart M55 ESOC 00:59:29



6 Frank Popham M40 KFO 01:00:19

9

7 Fiona Forrest W40 RR 01:01:07

8

8 Roger Garnett M60 ESOC 01:02:26



9 Kenneth Daly M50 INT 01:03:38

7

10 Paul Caban M50 INT 01:03:55



11 Ian Davidson M55 CLYDE 01:05:26




Mary Ross W40 INT 01:09:18 Y


12 Tim Harding M50 ELO 01:09:33

6

13 Charlie Woodward M60 AYROC 01:12:04



14 Anita Laidlaw W35 KFO 01:13:27

5

15 Helena Nolan W45 ESOC 01:18:16



16 Sarah Tullie W21 RR 01:18:22

4

17 Pete Younger M55 ELO 01:29:36

3

18 Rachel Kirkland W40 INT 01:33:13



19 Andrea Davison W35 ESOC 01:35:19



20 Mark Kassyk M55 ESOC 01:39:00



21 Elspeth Bleakley W21 ESOC 01:40:13



22 Tricia Woodward W55 AYROC 01:40:16



23 Elaine Gillies W50 TAY 01:40:49

2

24 Timothy May M50 No Club 01:58:40




Ed Hides M21 IND

w4 rtd


Davie Frame M55 TAY 01:05:42
m10-13


Raphael Bleakley M21 ESOC 01:32:15
m7 m11


Andrew Gobourn M50 IND 02:18:55
w4
Green 1 Phil Smithard M65 KFO 00:44:51

12

2 Alistair Chapman M14 MAROC 00:45:28



3 Steven McHarg M21 INT 00:46:53

11

4 Ann Haley W50 INT 00:49:32

10

5 Jane Ackland W50 INT 00:50:31



6 Robin Strain M60 ELO 00:50:55

9

7 Dave Kingston M55 IND 00:54:57



8 Ian Pyrah M70 ESOC 00:57:54

8

9 Maggie Scrugham W55 ESOC 00:57:59

7

10 Jason Simpson M35 STAG 00:58:03



11 Brian Smith M55 KFO 01:00:43

6

12 Les Smithard M60 KFO 01:01:40



13 Robert Neil M55 FVO 01:02:03



14 Patrick Heger M16 RR 01:06:30

5

15 Jane Carcas W45 INT 01:09:27



16 Pauline McAdam W55 RR 01:10:18

4

17 Carol Burnapp W45 ECKO 01:12:04



18 Anthon Longmore M18 INT 01:12:42



19 David Prentice M70 TAY 01:13:31

3

20 Les Dalgleish M60 ESOC 01:14:27



21 Judith Bell W45 ESOC 01:15:05



22 JS Moffat M60 KFO 01:15:34



23 Lucie Duffy W16 ESOC 01:18:12



24 Hugh Duffy M50 ESOC 01:18:22



25 Katherine Crosby W40 NATO 01:20:57



26 Lynn Easton W40 CLYDE 01:22:16



27 Robert Findlay M65 ESOC 01:22:55



28 Fiona Johnston W50 RR 01:27:14



29 Dick Carmichael M65 TINTO 01:32:35



30 Neil McMillan M21 ELO 01:32:50

2

31 Gerry Thomson M55 STAG 01:32:58



32 Aaron Macleod +2 M21 ELO 01:38:50



33 Duncan Leishman M40 IND 01:43:25



34 Jim Morrison M55 ESOC 01:51:40




Colin Inverarity M60 INT 00:08:19
m2-12


Terry O'Brien M55 STAG 00:55:41
m8


Margaret Dalgleish W60 ESOC 01:03:07
m8-9


Steve Clayton M50 ESOC 01:16:58
m3-4


Ian Doig M60 KFO 01:28:58
m8
Short Green 1 Trish Carmichael W65 TINTO 00:51:38



2 Heather Smithard W65 KFO 00:58:23

12

3 Pierre Lardet M12 FVO 00:59:21



4 Eleanor Pyrah W70 ESOC 00:59:22

11

5 Jen Leonard W45 FVO 00:59:29



6 Fiona Findlay W65 ESOC 01:01:07

10

7 Janet Clark W70 ESOC 01:04:00



8 Jim Clark M75 ESOC 01:06:51



9 Fran Humphrey W60 ESOC 01:14:23



10 John Crosby M65 NATO 01:43:48


Light Green 1 Catherine Rooney W50 RR 00:47:27

12

2 Ben Brown M14 ESOC 00:51:22

11

3 Marc Heger M14 RR 00:53:43

10

4 Alice Wilson W12 CLYDE 00:59:57



5 Lynne+Agnes+Carina+Lyndsay
IND 01:24:01


Orange 1 Rachel Brown W12 ESOC 00:24:16

12

2 Pippa Carcas W12 INT 00:28:12

11

3 Iain Smith M50 IND 00:35:11



4 Fiona Kingston W21 IND 00:41:53



5 Edward Hucknell M50 IND 00:44:46



6 Smith+Aitchison+Sanfdand M14
00:54:12



7 Hannah Brown W12 NATO 01:00:12




Grizel Hucknell W18 IND 00:33:00
m9
Yellow 1 Matthew Ross M12 INT 00:14:16

12

2 Jamie Lawlor M12 ESOC 00:18:50

11

3 Benji Edmondson M10 ELO 00:21:17

10

4 Freya Edmondson W10 ELO 00:30:15

9

5 Barber+Finlay+Finlay+Macguire

00:40:16



6 Carol & Amy Bordessa W10 IND 00:41:27



7 Luke Bordessa M10 IND 00:41:55



8 Kruuk Family

00:59:34


White
Joseph Lawlor M10 ESOC 00:12:19 Y


1 Thomas Ross M10 INT 00:13:01




Jamie Lawlor M12 ESOC 00:15:16 Y


2 Ben Ross M10 INT 00:16:28



3 Joseph Lawlor M10 ESOC 00:17:28



4 Rowan Lawlor M10 ESOC 00:21:13



5 Megan Brown W10 ESOC 00:22:41



6 Family Neill

00:29:32



7 Kerrie Hides + Gil W21
00:33:24



8 Andrew Popham M10 KFO 00:36:16



9 Ben Ellis M3 ESOC 01:05:01