...return to index

Long

0 controls

Pos Name Club Age Class Time
1st Hector Haines INT M21 20:34
2nd Simon Gardner GUOC M21 22:12
3rd Philipp Von Arx OL REGIO OLTEN M21 22:13
4th Colm Moran 3ROC M21 22:57
5th Jegor Kostylev INT M21 23:10
6th Alexander Chepelin GRAMP M16 23:27
7th Ross McLennan FVO M35 23:33
8th Allan Bogle IRE M21 23:51
9th Conor Short EUOC M21 24:05
10th Ruairi Short EUOC M21 24:16
11th Geoff Ellis RAFO M35 24:39
12th Kevin O'Boyle DUO M21 24:44
13th Andrew Lindsay ESOC M20 24:58
14th Velina Valova EUOC W20 25:14
15th Claire Ward ESOC W35 25:21
16th Calum McLeod GRAMP M18 26:05
17th James Haynes DUO M20 26:15
18th Andrew Dalgleish ESOC M21 26:38
19th Alice Leake EUOC W21 26:50
20th Peter Meehan NWOC M16 27:40
21st Tom Ryan   M21 27:47
22nd Christopher Lewis SBOC M40 28:03
23rd Jon Cross FVO M45 28:10
24th Kirstin Maxwell EUOC W21 28:12
25th Alexander Fullbrook No Club M21 28:23
26th Ben Roberts SLOW M21 29:39
27th Fiona Berrow FVO W21 29:50
28th Mehmet Karatay ESOC M21 30:07
29th Evgueni Chepelin GRAMP M50 30:23
30th Peter Gardner INT M21 30:38
31st Walter Clark ESOC M35 30:49
32nd Ian Maxwell RR M50 31:12
33rd Paul Caban INT M45 31:13
34th Jessica Orr EUOC W21 31:32
35th Paul Symmers   M21 31:42
36th Lyle Fleming LVO M50 31:52
37th Crawford Lindsay ESOC M55 32:10
38th Mark Rowe ESOC M35 33:04
39th Thomas Meehan NWOC M18 33:32
40th Chris Campbell   M21 35:04
41st Gemma Karatay ESOC W21 35:13
42nd Terry Johnstone ESOC M45 35:15
43rd Keith Roberts MAROC M50 35:53
44th John Robinson WCH M60 36:47
45th Jonathan Kay LVO M50 37:04
46th Marnoch Hamilton-Jones GRAMP M21 37:14
47th= Perrine Ponthenier     37:52
47th= William Corrigan EUOC M20 37:52
49th Phil Headford CLARO M50 39:16
50th Tim Sands SOC M60 41:00
51st Dharmesh Patel   M21 41:26
52nd Mary O'Connell 3ROC W50 43:50
53rd Paul Turner SELOC M55 44:19
54th Bridget Bennett GS W20 44:44
dnf Lauren Eyre AYROC W21  
disq Oleg Chepelin INT M21 21:05

Short

0 controls

Pos Name Club Age Class Time
1st Brian Armstrong AROS M21 15:45
2nd Laura Ramstein OLG Basel W21 18:50
3rd Karen Maxwell RR W18 20:39
4th Bobby Smyth NWOC M40 21:21
5th Patrick Smyth NATO M55 21:49
6th Colin Ledlie INT M45 22:19
7th John Slater WCOC M40 23:00
8th Mary Ross INT W40 23:02
9th Roger Scrutton ESOC M65 23:03
10th Ann Haley INT W45 23:39
11th Mike Rodgers MOR M50 24:01
12th Max Ledlie INT M18 24:17
13th Steve Smirthwaite MOR M55 24:39
14th Paul Richardson INT M45 25:10
15th Regina Kelly CNOC W21 26:19
16th Max Carcas INT M45 26:22
17th Rachel Kirkland INT W40 26:38
18th Sheila Strain ELO W65 26:51
19th Janet Leake Aire W50 26:56
20th Sally Lindsay ESOC W55 27:43
21st Angela Brand-Barker WCOC W50 28:06
22nd Kate Charles WCOC W40 28:22
23rd Pat Squire INT M65 28:40
24th Robin Strain ELO M60 29:02
25th Sue Cook ESOC W21 29:36
26th Fiona Hendrie FVO W50 31:01
27th Ursula Meehan NWOC W50 33:09
28th Marie Claire Shankland FVO W45 34:00
29th Tony Brand-Barker WCOC M55 34:14
30th Ian Hendrie FVO M60 34:26
31st Mette Rich Ballerup OK W35 36:02
32nd Linda Cairns SN W55 36:38
33rd Robert Findlay ESOC M65 38:05
34th Clodagh Moran 3ROC W14 39:41
35th Eadaoin McCavana GEN W14 39:42
36th Brian Yates ESOC M65 40:09
37th Gerry Meehan NWOC M55 41:15
38th Nicola Gardner WAOC W55 42:06
39th Susan Findlay-robinson WCH W60 48:44
40th Jared Stobie ESOC M10 52:33