...return to index

Brown

Splits

8,3km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Arnis Saltums CLYDE M21 57:19
2nd Claire Ward ESOC W35 64:44
3rd Barry Veitch RR M40 65:01
4th Matthew Galloway INT M16 65:10
5th Robin Galloway INT M45 65:13
6th Craig Nolan ESOC M18 66:56
7th Christopher Lewis SBOC M40 67:34
8th Graeme Ackland INT M50 68:54
9th Dominykas Kardokas KFO M21 72:26
10th Heather Hartman INT W40 75:27
11th Mark Rowe ESOC M35 79:54
12th Terry Johnstone ESOC M45 91:42
13th Ian Rowland ELO M50 102:59
14th Colin Ledlie INT M45 111:15
15th James Jarvis IND M45 117:50
m10-20 Walter Clark ESOC M35 54:03
m18 Andrew Lindsay EUOC M20 59:38

Blue

Splits

7,3km 250m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Tullie RR M55 55:19
2nd Alex Carcas INT M16 56:18
3rd Clive Masson BAOC M45 64:57
4th Michael Stewart ESOC M55 65:09
5th Max Carcas INT M45 65:46
6th Heather Thomson ESOC W35 68:45
7th Kenneth Daly INT M50 68:59
8th Julian Lailey SROC M65 70:04
9th Hazel Wright MAROC W21 70:46
10th Lauren Eyre EUOC W21 71:33
11th Paul Caban INT M45 71:35
12th Jack Poole ELO M16 73:05
13th Martin Young MAROC M21 73:17
14th Fiona Forrest RR W35 74:06
15th Matthew McCullagh TAY M45 74:08
16th Graham McIntyre INT M55 74:12
17th Roger Garnett ESOC M60 74:45
18th Julian Hall ELO M45 75:21
19th Jane Ackland INT W45 75:59
20th Crawford Lindsay ESOC M55 77:32
21st David Kershaw ESOC M60 80:31
22nd Samuel Galloway INT M16 81:54
23rd Rona Lindsay EUOC W20 85:07
24th Keith Brown ESOC M50 86:02
25th Andrew Armstrong RR M55 89:40
26th Keith Murray RR M50 90:27
27th Rachel Kirkland INT W40 90:58
28th Edmund Rooney RR M50 91:21
29th Les Dalgleish ESOC M60 91:44
30th Bill Stevenson ESOC M60 95:34
31st Tim Harding ELO M50 105:55
32nd Neil O'Gorman TAY M40 107:09

Green

Splits

5,1km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Terry O'Brien STAG M55 53:11
2nd Alastair Lessells ESOC M65 53:16
3rd Helena Nolan ESOC W45 55:13
4th Roger Scrutton ESOC M65 58:01
5th Steven McHarg INT M21 59:04
6th Ann Haley INT W45 59:13
7th Lindsey Knox RR W50 60:47
8th Andy Duff ELO M50 63:37
9th Martyn Pegg ELO M40 65:47
10th Lucy Galloway INT W45 67:47
11th Margaret Dalgleish ESOC W60 69:01
12th Sally Lindsay ESOC W55 69:19
13th Pauline McAdam RR W55 69:52
14th Robin Strain ELO M60 71:25
15th Judith Bell ESOC W40 73:10
16th Sue Cook ESOC W21 75:12
17th Gerry Thomson STAG M55 76:35
18th Mary Williams ESOC W60 80:30
19th Dave Prentice TAY M65 81:28
20th Heather Smithard KFO W60 81:59
21st Robert Findlay ESOC M65 82:16
22nd Duncan Shiell RR M65 83:50
23rd Les Smithard KFO M60 85:47
24th Steve Clayton ESOC M50 86:11
25th Simon Firth ESOC M35 86:28
26th Fiona Johnston RR W50 89:35
27th Catherine Rooney RR W50 90:41
28th Neil McMillan ELO M21 92:46
29th Trina Rogerson ELO W60 94:25
30th Bridget Khursheed RR W45 98:46
31st Brian Miller ESOC M55 103:08
m10-12 Andrew McHarg INT M21 77:47

Short Green

Splits

3,8km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Hartman INT M40 38:26
2nd Fiona Findlay ESOC W60 59:00
3rd David Brook NN M70 60:33
4th Anne Stevenson ESOC W65 62:12
5th Janet Clark ESOC W70 69:02
6th Kathleen Lessells ESOC W65 72:55
7th Moira Laws TAY W70 76:37
8th Christine Mahony FVO W50 89:08
9th Mike Bowden NN M75 98:27
10th Margaret Lever NN W75 100:45
rtd Jim Clark ESOC M75  

Lime

Splits

3,6km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Morag McIntyre INT W50 56:34
2nd Birgitte Nilsen No Club W21 57:17
3rd Ben Brown ESOC M12 60:20
4th Joseph Jarvis IND M14 66:06
5th Susan Shiell RR W60 73:28
6th Kerry Wood ESOC W12 82:11

Long Orange

Splits

5,3km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sartje Drijver ELO   66:11
2nd Kate Mole IND W65 75:56
w6 John Auld IND M50 106:02

Orange

Splits

3,6km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Brown ESOC W10 50:38
2nd Jonathan Harding ELO M14 65:55
3rd Tracey Murray RR W40 68:01
4th Calum Murray RR M14 68:30
5th Logan McIntyre INT M12 71:24
m6-9 Matt Harding IND M18 93:36
m6 Callum McIntyre INT M14 95:17

Yellow

Splits

2,1km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lewis Mahony FVO M18 42:35

White

Splits

1,8km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Hartman INT M8 13:16
2nd Adam Clark ESOC M10 14:35
3rd Eilidh Murray RR W12 15:53
4th Sam Jones ELO M5 17:14
5th Megan Brown ESOC W10 18:16
6th Lawrence Ward ESOC M6 32:34
7th Lucy Ward ESOC W10 35:25
8th Zoe Clark ESOC W10 45:18