SOL 6 - Inshriach SouthTue 14/10/08 11:42
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl    Name                            Club                     AgeCla      Time 



JM1  (5)                       1.2 km  20 m   8  

    1    Joseph Wright                   MAROC                                9:44 
    2    Oliver Nash                     GRAMP                                9:59 
    3    Callum Hunter                   ECKO                                10:02 
    4    Graeme Campbell                 MAROC                               12:46 
    5    Ewan Purves                     FVO                                 16:23 



JM2  (15)                      1.7 km  40 m   8  

    1    Daniel Stansfield               FVO                                 12:04 
    2    Alistair Walker                 MAROC                               13:34 
    3    Ross McMurtrie                  MAROC                               13:35 
    4    rowan white                     INVOC                               14:37 
    5    Iain Campbell                   MAROC                               14:51 
    6    Tony Condy                      AYROC                               15:05 
    7    James Ackland                   INT                                 15:26 
    8    Robbie Iason                    MAROC                               16:45 
    9    fergus smith                    AYROC                               17:16 
   10    Calum Kitching                  MAROC                               17:29 
   11    Ewan McMillan                   MAROC                               19:21 
   12    Tom Nash                        GRAMP                               20:41 
   13    Ross MacLean                    INVOC                               22:55 
   14    David Stoddart                  INVOC                               29:26 
   15    Callum Reid                     TAY                                 50:58 



JM3  (10)                      2.1 km  50 m   9  

    1    callum white                    INVOC                               19:29 
    2    Joe Cherry                      AYROC                               21:20 
    3    Jack Conway                     ESOC                                21:31 
    4    Duncan Raitt                    TAY                                 22:07 
    5    Ewen Kerridge                   MAROC                               23:31 
    6    Thomas Wilson                   CLYDE                               23:44 
    7    Sam Gebicke-Kerr                INVOC                               25:07 
    8    Euan Reid                       TAY                                 25:33 
    9    Robert Hornby                   MOR                                 26:00 
   10    Adam Hunter                     ESOC                                28:06 



JM4  (18)                      3.0 km  90 m   7  

    1    Alexander Chepelin              GRAMP                               23:57 
    2    Andrew Lindsay                  ESOC                                26:37 
    3    Craig Nolan                     ESOC                                30:02 
    4    Patrick Ryan                    ESOC                                31:04 
    5    Scott McLean                    INVOC                               31:51 
    6    Stuart Watson                   INT                                 33:20 
    7    Mark Haley                      INT                                 34:49 
    8    Calum Mcleod                    GRAMP                               34:58 
    9    William Stuart                  MAROC                               35:27 
   10    Thomas Chapman                  MOR                                 36:50 
   11    Shaun Rogerson                  INT                                 39:23 
   12    Jack Gomersall                  GRAMP                               41:45 
   13    Johnstone C Macpherson-Stewart  MOR                                 44:04 
   14    Robert Patterson                CLYDE                               45:37 
   15    Euan Convery                    BASOC                               50:19 
   16    Richard Scales                  SOLWAY                              52:22 
   17    Neil Convery                    BASOC                               54:09 
   18    Andrew Campbell                 MAROC                               56:55 



JM5M  (5)                      5.5 km  150 m   1 

    1    Finlay Langan                   MAROC                               51:16 
    2    Tal Ramsay                      ELO                                 53:27 
    3    Stephen Haley                   INT                               1:17:06 
    4    Douglas White                   EUOC                              1:31:26 
    5    Iain Cackette                   INT                               1:42:21 



JM5L  (8)                      6.8 km  160 m   2 

    1    Alan Cherry                     INT                                 53:10 
    2    Mark McLeod                     ESOC                              1:02:36 
    3    Tim Gomersall                   GRAMP                             1:05:28 
    4    Marnoch Hamilton-Jones          GRAMP                             1:06:34 
    5    Tyler Morrison                  ESOC                              1:17:14 
    6    Francis O'Reilly                EUOC                     M20      1:24:44 
    7    Arvid Agreu                     EUOC                              1:39:30 

         Brian Armstrong                 EUOC                     M20          dnf 



M21L  (18)                     9.9 km  275 m   2 

    1    Mark Nixon                      EUOC                     M21      1:07:13 
    2    James Tullie                    EUOC                              1:11:46 
    3    Alasdair McLeod                 EUOC                     M18      1:14:14 
    4    David Godfree                   INT                               1:19:44 
    5    Graeme Ackland                  INT                      M45      1:45:02 
    6    Andrew Tullie                   RR                       M20      1:51:12 
    7    Paul Hornsey                    ESOC                              4:23:12 

         Tom Ryan                        ESOC                                  dnf 
         Ales Drahokoupil                EUOC                                  dnf 
         James Lyne                      SOS                                   dnf 
         Simon Gardner                   EUOC                                  dnf 
         James Bennett                   WCH                      M21          dnf 
         Mikey Hopkins                   WCH                      M20          dnf 
         Duncan Grassie                  GRAMP                                 dns 
         Scott Fraser                    EUOC                                  dns 
         Will Hensman                    FVO                                   dns 
         Martin Quirke                   ESOC                                  dns 
         Patrick Walder                  CLYDE                                 dns 



M21S  (5)                      6.8 km  160 m   2 

    1    Ross McClennan                  FVO                                 58:08 
    2    Andrew Dalgleish                ESOC                              1:18:41 
    3    Jason Simpson                   TINTO                             1:32:49 

         Daniel Forth                    ESOC                                  dns 
         Niall Urquhart                  ECKO                                  dns 



M35L  (7)                      8.6 km  240 m   2 

    1    Ben Hartman                     INT                               1:07:28 
    2    Fraser Purves                   FVO                               1:09:41 
    3    Eddie Harwood                   MOR                               1:31:05 
    4    Frank Popham                    KFO                               2:04:17 

         Brad Connor                     FVO                                   dnf 
         Chris Dibben                    KFO                                   dnf 
         Kenneth Milton                  CLYDE                                 dns 



M35S  (3)                      5.5 km  150 m   1 

    1    David Sloan                     TAY                                 56:38 
    2    David MacRitchie                CLYDE                             1:16:21 
    3    Alastair Dunlop                 CLYDE                             1:37:25 



M40L  (9)                      8.6 km  240 m   2 

    1    Tim Griffin                     GRAMP                             1:15:12 
    2    Dave Robertson                  CLYDE                             1:16:08 
    3    Ben Stansfield                  FVO                               1:18:08 
    4    Ross Lilley                     ECKO                              1:28:54 
    5    John Emeleus                    KFO                               1:30:04 
    6    Tim Nash                        GRAMP                             1:30:29 
    7    Stewart Reid                    TAY                               1:49:07 
    8    Trevor Hoey                     FVO                      M40      1:59:18 
    9    Donald Kerridge                 MAROC                             2:04:01 



M40S  (10)                     5.5 km  150 m   1 

    1    Clive Masson                    BAOC                                57:10 
    2    Steve Wilson                    CLYDE                               59:14 
    3    Paul McMillan                   MAROC                             1:02:36 
    4    Andrew McMurtrie                GRAMP                             1:12:11 
    5    Kevin Reynard                   GRAMP                             1:15:11 
    6    Ronald Nolan                    ESOC                              1:16:34 
    7    Rupert Hornby                   MOR                               1:21:48 
    8    John Mason                      MAROC                             1:30:49 
    9    Main ?                          INVOC                             1:46:18 

         Pascal Lardet                   FVO                                   dnf 



M45L  (14)                     6.8 km  160 m   2 

    1    Doug Guy                        GRAMP                               55:34 
    2    Evgueni Chepelin                GRAMP                             1:01:47 
    3    Peter Lawrence                  GRAMP                             1:03:30 
    4    Gary Longhurst                  FVO                               1:08:56 
    5    Ian Maxwell                     RR                                1:09:20 
    6    Sam Gomersall                   GRAMP                             1:14:54 
    7    Ian Hamilton                    GRAMP                             1:17:21 
    8    Iain Shepherd                   INVOC                             1:20:04 
    9    phil smith                      AYROC                             1:23:58 
   10    Ade Chapman                     RAFO                              1:28:13 
   11    David Hirst                     MAROC                             1:29:49 
   12    David Summers                   INVOC                    M45      1:57:07 

         Colin Blackburn                 NN                                    dnf 
         Euan Mackenzie                  ESOC                                  dnf 



M45S  (7)                      4.5 km  160 m   1 

    1    Iain Mcleod                     GRAMP                             1:07:29 
    2    David Allison                   STAG                              1:08:49 
    3    Trevor Ricketts                 MAROC                             1:10:07 
    4    Richard Webb                    INT                               1:18:52 
    5    Dave Bleazard                   ECKO                              1:31:58 
    6    Simon Langan                    MAROC                             1:40:11 
    7    Rod McGovern                    GRAMP                             1:47:28 



M50L  (22)                     6.8 km  160 m   2 

    1    John Tullie                     RR                                  54:41 
    2    Martin Dean                     FVO                                 56:23 
    3    Roger Coombs                    MAROC                               57:10 
    4    Rob Hickling                    GRAMP                             1:04:03 
    5    Donald Petrie                   CLYDE                             1:06:11 
    6    Graham McIntyre                 INT                               1:06:28 
    7    Robert Daly                     GRAMP                             1:09:14 
    8    Callum Scott                    BASOC                             1:10:06 
    9    Paul Duley                      GRAMP                             1:10:17 
   10    Steve Smirthwaite               MOR                               1:13:14 
   11    Bob Cherry                      AYROC                             1:16:31 
   12    Crawford Lindsay                ESOC                              1:22:05 
   13    Paul Frost                      ECKO                              1:31:58 
   14    Simon Greenwood                 SAX                               1:32:33 
   15    David Frame                     TAY                               1:36:30 
   16    Jonathan Warde                  INVOC                             1:37:42 
   17    Ian Davidson                    MAROC                             1:39:02 
   18    Melvyn Perry                    AYROC                             1:41:24 
   19    Charles Woodward                AYROC                             1:42:33 
   20    Andrew Evans                    DFOK                              1:59:34 

         Brian Bullen                    FVO                                   dns 
         Mark Holliday                   FVO                                   dns 



M50S  (15)                     4.5 km  160 m   1 

    1    Grahame Nicoll                  TAY                                 56:50 
    2    Douglas McKeith                 INVOC                    M50      1:00:11 
    3    Dougie Condy                    AYROC                             1:05:53 
    4    Jim Aitken                      TAY                               1:09:42 
    5    Donald Grassie                  GRAMP                    M50      1:10:33 
    6    Gerry Thomson                   TINTO                             1:26:51 
    7    John Nixon                      CLYDE                             1:41:44 
    8    Rick Richardson                 TINTO                             1:45:23 
    9    Gordon Neilson                  ESOC                     M50      1:45:41 
   10    Brian Smith                     KFO                      M50      1:57:22 
   11    Jim Morrison                    ESOC                              2:29:53 

         Allan Downie                    TAY                                   dnf 
         Blair Young                     TINTO                                 dns 
         Ewan Cameron                    INVOC                                 dns 
         Jim itken                       TAY                                   dns 



M55L  (9)                      5.5 km  150 m   1 

    1    Peter Halling                   CLYDE                               58:28 
    2    Alan Partridge                  ECKO                              1:05:39 
    3    David Kershaw                   ESOC                              1:09:18 
    4    Duncan Fraser                   INVOC                             1:13:41 
    5    Robin Strain                    ELO                               1:14:53 
    6    Donald Smith                    TAY                               1:16:46 
    7    Peter Lamb                      BASOC                             1:24:03 
    8    Les Dalgleish                   ESOC                              1:33:58 

         Bill Stevenson                  ESOC                     M55          dnf 



M55S  (2)                      3.8 km  90 m   13 

    1    Les Smithard                    KFO                               1:10:44 
    2    Stewart Durham                  AYROC                             1:14:27 



M60L  (15)                     5.5 km  150 m   1 

    1    Robin Sloan                     RR                                1:00:06 
    2    Stewart Robertson               INVOC                             1:03:58 
    3    Phil Smithard                   KFO                               1:04:35 
    4    Roger Scrutton                  ESOC                              1:06:29 
    5    Ken Naismith                    INVOC                             1:09:10 
    6    Robin Hill                      IND                               1:09:55 
    7    Dave Neild                      LOC                               1:15:24 
    8    Alastair Lessells               ESOC                              1:15:39 
    9    George Reynolds                 INVOC                             1:17:32 
   10    Henry Marston                   SYO                               1:24:22 
   11    Robert Philp                    KFO                               1:26:57 
   12    Ian Pyrah                       ESOC                              1:28:59 
   13    George Esson                    GRAMP                             1:39:36 

         Gareth Bryan-Jones              FVO                                   dnf 
         David Ellison                   KFO                                   dns 



M60S  (2)                      3.3 km  90 m   11 

    1    Dick Carmichael                 TINTO                               57:25 
    2    Jim Knox                        RR                                1:18:54 



M65L  (6)                      4.5 km  160 m   1 

    1    Neil McLean                     GRAMP                               57:23 
    2    Dave McQuillen                  SOLWAY                            1:03:50 
    3    Mike Atherton                   BASOC                             1:18:47 
    4    Dick Whitworth                  BL                                1:19:58 
    5    David Brook                     NN                                1:26:05 

         Pat Davey                       MAROC                                 dns 



M70L  (2)                      3.8 km  90 m   13 

    1    Douglas Murray                  MOR                               1:21:46 

         Jim Clark                       ESOC                                  dns 



M75L  (2)                      3.3 km  90 m   11 

    1    Adrian Hope                     BASOC                             1:13:16 
    2    Ken Davidson                    INVOC                             1:14:08 



M75S  (1)                      3.0 km  100 m   7 

         Drew Sommerville                CLYDE                                 dns 



JW1  (6)                       1.2 km  20 m   8  

    1    Roanne Lilley                   ECKO                                 9:33 
    2    Clare Stansfield                FVO                                 10:17 
    3    Laura Nicoll                    TAY                                 12:42 
    4    kirsty smith                    AYROC                               14:23 
    5    Josie Gomersall                 GRAMP                               15:05 
    6    Erica Oxley                     FVO                                 17:38 



JW2  (8)                       1.7 km  40 m   8  

    1    Isla Kitching                   MAROC                               15:16 
    2    Abigail Mason                   MAROC                               17:20 
    3    Emma Wilson                     CLYDE                               18:15 
    4    Rosie Getliff                   MAROC                               18:25 
    5    Megan Ricketts                  MAROC                               21:17 
    6    Stacy Walker                    MAROC                               21:23 
    7    Lindsay Robertson               CLYDE                               30:38 

         Aubrina Macpherson-Stewart      MOR                                   dnf 



JW3  (13)                      2.1 km  50 m   9  

    1    Evelyn Mason                    MAROC                               15:45 
    2    lindsay smith                   AYROC                               22:20 
    3    Katherine Archibald             MAROC                               25:26 
    4    Catriona Robertson              CLYDE                               27:23 
    5    Jennifer Ricketts               MAROC                               27:26 
    6    Imogen Beck                     ESOC                                29:34 
    7    Megan Getliff                   MAROC                               30:29 
    8    Catriona Walker                 MAROC                               31:34 
    9    Helen Rogers                    ESOC                                34:43 
   10    Hannah Hughes                   MAROC                               37:55 
   11    Cara McMurtrie                  MAROC                               40:00 
   12    Jessica Stuart                  MAROC                               49:46 
   13    Alice Herbison                  ESOC                                57:47 



JW4  (11)                      3.0 km  90 m   7  

    1    Rona Lindsay                    ESOC                                24:57 
    2    Katrina Mcleod                  GRAMP                               25:00 
    3    Rosalind Shepherd               INVOC                               26:11 
    4    Rhona McMillan                  MAROC                               28:55 
    5    Frances Brown                   FVO                      W14        33:05 
    6    Karen Maxwell                   RR                                  33:06 
    7    Frances Wright                  MAROC                               33:19 
    8    Jessica Mason                   MAROC                               33:47 
    9    Morven Dean                     FVO                                 39:46 
   10    Gemma Petrie                    CLYDE                               41:51 
   11    Emma Young                      TINTO                               46:36 



JW5S  (5)                      3.8 km  90 m   13 

    1    Catherine Taylor                EUOC                     W20        48:36 
    2    Evie Aitken                     TAY                                 51:10 
    3    Eilidh Nolan                    ESOC                              1:03:32 
    4    Catherine Cherry                AYROC                             1:04:46 

         Lynn Young                      TINTO                                 dnf 



JW5L  (5)                      5.5 km  150 m   1 

    1    Jessica Orr                     CLYDE                             1:04:15 
    2    Joanna Shepherd                 INVOC                             1:04:35 
    3    Kirstin Maxwell                 RR                                1:16:59 
    4    Sarah Tullie                    RR                                1:19:01 
    5    Fiona Claxton                   NOC                               1:26:24 



W21L  (7)                      6.8 km  160 m   2 

    1    Claire Ward                     ESOC                                55:31 
    2    Fiona Berrow                    ECKO                              1:00:16 
    3    Hazel Dean                      FVO                               1:11:22 
    4    Jess Halliday                   EUOC                              1:16:52 
    5    Kirsten Strain                  EUOC                     W21      1:31:44 
    6    Anita Laidlaw                   KFO                               1:38:08 
    7    Rachel Scott                    GRAMP                             1:52:26 



W21S  (2)                      4.5 km  160 m   1 

    1    Amanda Smith                    INVOC                             1:15:04 

         Gillian Godfree                 INT                                   dnf 



W35L  (4)                      5.5 km  150 m   1 

    1    Beccy Osborn                    FVO                                 59:52 
    2    Peggy Purves                    FVO                               1:03:16 
    3    Jen Leonard                     FVO                               1:07:10 
    4    Alison McQuillen                FVO                               1:18:23 



W35S  (5)                      3.8 km  90 m   13 

    1    Heather Hartman                 INT                                 52:08 
    2    Fiona Weir                      INT                      W35      1:20:38 
    3    Claire Duncan                   KFO                               1:22:56 

         josie Stansfield                FVO                                   dnf 
         Kate Hunter                     ECKO                                  dnf 



W40L  (11)                     5.5 km  150 m   1 

    1    Zoe Griffin                     GRAMP                               59:28 
    2    Carolyn Mcleod                  GRAMP                             1:07:03 
    3    Louise Longhurst                FVO                               1:09:02 
    4    Cathy Mordaunt                  BASOC                             1:15:08 
    5    Ann Haley                       INT                               1:18:45 
    6    Helena Nolan                    ESOC                              1:24:55 
    7    Elaine Gillies                  TAY                               1:51:02 
    8    Angela Dixon                    TAY                               2:05:24 

         Clare Claxton                   NOC                                    mp 
         Rachel Wilson                   CLYDE                                 dnf 
         Rebecca Nash                    GRAMP                                 dnf 



W40S  (10)                     3.8 km  90 m   13 

    1    Denise Wright                   MAROC                               58:44 
    2    Julie Watson                    ECKO                              1:00:56 
    3    Laura Frisch                    GRAMP                             1:03:51 
    4    Caroline Hornby                 MOR                               1:08:20 
    5    Jane Ackland                    INT                      W40      1:09:21 
    6    Carol Burnapp                   ECKO                              1:14:53 
    7    Kathy Dale                      MAROC                             1:43:56 
    8    Louise Sylva                    DFOK                              1:56:27 

         Melanie Nicoll                  TAY                                    mp 
         Ann Robertson                   CLYDE                                 dnf 



W45L  (8)                      4.5 km  160 m   1 

    1    Lindsey Knox                    RR                                1:01:44 
    2    Clare Martin                    MAROC                             1:01:57 
    3    Christine Patterson             CLYDE                             1:13:00 
    4    Lesley Gomersall                GRAMP                             1:24:07 
    5    Helen James                     TINTO                             1:31:48 

         Leigh Murray                    ECKO                                  dnf 
         Joy Cameron                     INVOC                                 dnf 
         Fiona Downie                    TAY                                   dnf 



W45S  (6)                      3.3 km  90 m   11 

    1    Penelope Smirthwaite            MOR                                 51:45 
    2    Eileen Maxwell                  RR                                  58:18 
    3    Jane Cherry                     AYROC                             1:10:34 
    4    Lorna Young                     TINTO                             1:13:55 
    5    Patricia Alston                 IND                      W45      1:43:31 
    6    Carole Chapman                  MOR                               1:47:35 



W50L  (8)                      4.5 km  160 m   1 

    1    Sheila Strain                   ELO                               1:12:10 
    2    Amelia Petrie                   CLYDE                             1:19:40 
    3    Jonquil Nicholl                 MAROC                             1:21:51 
    4    Inken Blunk                     BASOC                             1:27:50 
    5    Sally Lindsay                   ESOC                              1:31:51 
    6    Tricia Woodward                 AYROC                             1:45:04 
    7    Rhona Fraser                    INVOC                             2:07:07 

         Tricia Coombs                   MAROC                                 dnf 



W50S  (4)                      3.0 km  100 m   7 

    1    Anne Hickling                   GRAMP                               37:23 
    2    Sue Nicolson                    INVOC                               47:04 
    3    Elaine Jones                    INVOC                               48:59 
    4    Ros Beck                        ESOC                                51:57 



W55L  (7)                      3.8 km  90 m   13 

    1    Joyce Brunton                   INVOC                    W55        56:09 
    2    Lynne Walker                    ECKO                              1:11:10 
    3    Heather Smithard                KFO                               1:20:40 
    4    Trina Rogerson                  ELO                               1:24:53 
    5    Margaret Dearman                MOR                               1:31:28 
    6    Lindsey Esson                   GRAMP                             2:06:46 
    7    Genevieve Jones                 GRAMP                             2:15:53 



W55S  (4)                      3.0 km  100 m   7 

    1    Hilary Scott                    BASOC                               43:48 
    2    Margaret Dalgleish              ESOC                                52:41 
    3    Lesley Campbell                 INVOC                             1:00:48 
    4    Patricia Mclaughlin             STAG                              1:09:41 



W60L  (8)                      3.8 km  90 m   13 

    1    Eleanor Pyrah                   ESOC                              1:07:33 
    2    Anne Stevenson                  ESOC                     W60      1:07:57 
    3    Marion MacCormick               BASOC                             1:11:09 
    4    Joan Noble                      INVOC                             1:13:52 
    5    Helen Neild                     LOC                               1:14:27 
    6    Trish Carmichael                TINTO                             1:18:26 
    7    Katy Lessells                   ESOC                              1:53:41 
    8    Pat Marston                     SYO                               2:32:03 



W60S  (4)                      3.0 km  100 m   7 

    1    Maureen Brown                   FVO                                 46:22 
    2    Jan Bryan-Jones                 FVO                               1:04:02 
    3    Norma Atherton                  BASOC                             1:11:46 
    4    Libby Lamb                      BASOC                             1:15:36 



W65L  (7)                      3.3 km  90 m   11 

    1    Angela Whitworth                BL                                1:15:02 
    2    Moira Laws                      TAY                               1:16:56 
    3    Liz Fraser                      TAY                               1:25:04 
    4    Katharine Melville              TAY                               1:35:12 
    5    Jane McQuillen                  SOLWAY                            2:10:23 
    6    Marguerite Pennell              WCOC                              2:13:10 

         Janet Clark                     ESOC                                  dns 



W70L  (1)                      3.3 km  90 m   11 

    1    Barbara Plant                   BL                                2:03:26 



W70S  (1)                      3.0 km  100 m   7 

    1    Lilian Davidson                 INVOC                             1:20:13 



WHITE  (16)                    1.2 km  20 m   8  

    1    Ellis Hunter                    ECKO                                10:25 
    2    Christopher Hornby              MOR                                 11:31 
    3    Eloise Lardet                   FVO                                 12:51 
    4    Grant McMurtrie                 MAROC                               14:02 
    5    Alasdair Lilley                 ECKO                                14:23 
    6    Finlay Duncan                   KFO                      M10        14:33 
    7    Emily Hunter                    ECKO                                14:40 
    8    Andrew Oxley                    FVO                                 16:59 
    9    Alice Wilson                    CLYDE                               17:00 
   10    John Getliff                    MAROC                               18:31 
   11    Finlay Downie                   TAY                                 19:32 
   12    David Downie                    TAY                                 21:28 
   13    Pierre Lardet                   FVO                                 24:36 
   14    Craig & Finlay Sloan            TAY                                 24:44 

         Erin Guy                        GRAMP                                 dnf 
         Logan McIntyre                  INT                                   dns 



YELLOW  (4)                    1.7 km  40 m   8  

    1    Max Bloor                       INT                      M10        16:04 
    2    Tom McKeith                     INVOC                               17:24 
    3    Lissie Cook                     INVOC                               28:40 
    4    Lizzie Stansfield               FVO                                 37:44 



ORANGE  (8)                    2.1 km  50 m   9  

    1    Daniel Stansfield               FVO                                 16:51 
    2    Tessa Campbell                  MAROC                               28:31 
    3    Rhona Convery                   BASOC                               30:26 
    4    Lorna Allison                   STAG                     W35        38:11 
    5    June Bleazard                   ECKO                                51:20 
    6    Margaret McMillan               MAROC                    W40        53:46 
    7    Leena McLean                    GRAMP                    W60      1:01:09 
    8    Cath Riddoch                    IND                               1:14:37 



LIGHT GREEN  (13)              3.0 km  90 m   7  

    1    Andy Paterson                   CLYDE                    M40        29:57 
    2    Neil Campbell                   MAROC                               34:33 
    3    Roderick Duncan                 KFO                                 35:54 
    4    Stephen Salem                   BASOC                               43:29 
    5    Oonagh Grassie                  GRAMP                    W50        49:51 
    6    Mike Forrester                  IND                                 55:08 
    7    Lesley Gorman                   BASOC                    W50        59:03 
    8    Roger Robb                      INVOC                    M65      1:04:56 
    9    Morven Forrester                                                  1:25:04 

         David Bryant                    MAROC                                 dnf 
         Alan Sneddon                    IND                                   dnf 
         Gary Hughes                     MAROC                                 dnf 
         Susan Hensman                   FVO                                   dns