SOL3 Dunrod Hill 14th MaySun 14/05/2006 21:42
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl    Name                       Club             Class                 Time 



Course  1  (12)             1.3 km  10 m   8 C                 

    1    Tony Condy                 AYROC            White                10:50 
    2    Thomas Wilson              CLYDE            JM1                  12:53 
    2    Emma Wilson                CLYDE            JW1                  12:53 
    4    Jamie Fawthrop             ESOC             White                15:37 
    5    James Ackland              INT              White                17:59 
    6    Andrew Nichol              AYROC            White                18:53 
    7    Hannah Ledlie              INT              JW1                  19:59 
    8    Tom Nichol                 AYROC            White                20:39 
    9    Michael Daisley                             White                20:52 
   10    Lindsay Robertson          CLYDE            White                22:50 
   11    Josie Gomersall            GRAMP            White                31:44 
   12    Logan McIntryre            INT              White                32:32 



Course  2  (8)              2.4 km  20 m   10 C                

    1    Emma Young                 TINTO            JW2                  20:27 
    2    Mariusz Jachura            TINTO            Yellow               23:48 
    3    Rachel Hendrie             FVO              Yellow               25:36 
    4    Imogen Beck                ESOC             JW2                  31:05 
    5    Malgorzata Dudkowska       TINTO            Yellow               33:16 
    6    Gemma Petrie               CLYDE            JW2                  35:00 
    7    Ellie Thomas               CLYDE            JW2                  35:38 
    8    Catriona Robertson         CLYDE            JW2                  45:36 



Course  3  (11)             2.9 km  90 m   9 C                 

    1    Owain Ramsay               ELO              JM3                  29:23 
    2    Craig Nolan                ESOC             JM3                  30:55 
    3    Karen Maxwell              RR               JW3                  30:56 
    4    Oban Lewsley               BL               JW3                  35:58 
    5    Frances Brown              FVO              JW3                  38:24 
    6    Ciar Nixon                 CLYDE            Orange               38:49 
    7    Christine Nixon            CLYDE            Orange               38:50 
    8    Libby Thomas               CLYDE            JW3                  55:08 
    9    Jack Gomerall              GRAMP            JM3                  56:35 
   10    Max Ledlie                 INT              JM3                1:00:05 

         Mark Haley                 INT              JM3                     mp 



Course  4  (18)             3.7 km  65 m   7 C                 

    1    Joanna Shepherd            INVOC            JW4                  27:53 
    2    Jack Barrett               FVO              JM4                  27:59 
    3    Kirstin Maxwell            RR               JW4                  31:33 
    4    Evie Aitken                TAY              JW4                  32:17 
    5    Rosallind Shepherd         INVOC            JW4                  32:30 
    6    Tim Gomersall              GRAMP            JM4                  34:08 
    7    Sarah Tullie               RR               JW4                  34:30 
    8    Ruairidh Nixon             CLYDE            Light Green          35:23 
    9    Eilidh Nolan               ESOC             JW4                  36:44 
   10    Tal Ramsay                 ELO              JM4                  37:52 
   11    Lisa Petrie                CLYDE            JW4                  38:06 
   12    Jamie Stevenson            FVO              JM4                  39:12 
   13    Lynn Young                 TINTO            JW4                  42:03 
   14    Neil Clelland                               Light Green          44:17 
   15    Seumas Kellock             SOLWAY           Light Green          47:40 
   16    Edith Robertson            INVOC            Light Green          57:26 
   17    Sheelagh Nichol            AYROC            Light Green        1:11:45 
   18    Catherine Cherry           AYROC            Light Green        1:13:47 



Course  7  (7)              2.5 km  60 m   10 C                

    1    Theresa Perry              AYROC            W50S                 28:56 
    2    Audrey Wilson Hay          GRAMP            W50S                 33:35 
    3    Pam Clelland               AYROC            W55S                 40:15 
    4    Sally Rollo                SOLWAY           W50S                 40:19 
    5    Drew Sommerville           CLYDE            M70S                 41:11 
    6    Kirsteen Kershaw           ESOC             W55S                 42:05 
    7    Ros Beck                   ESOC             W50S                 46:07 



Course  8  (7)              3.4 km  95 m   12 C                

    1    Norma Coutts               ESOC             W65L                 40:42 
    2    Janet Clark                ESOC             W65L                 42:11 
    3    Dave Morris                TINTO            M65S                 46:33 
    4    Lorna Young                TINTO            W45S                 48:57 
    5    Marguerite Pennell         WCOC             W65L                 58:17 
    6    Barbara Plant              BL               W65L               1:05:52 

         Liz Orr                    CLYDE            W45S                    mp 



Course  9  (23)             3.6 km  95 m   12 C                

    1    Jennifer Leonard           FVO              W35S                 29:09 
    2    Jessica Orr                CLYDE            JW5S                 31:54 
    3    Lesley Gomersall           GRAMP            W40S                 34:13 
    4    Jane Ackland               INT              W40S                 35:21 
    5    Lauren Campbell            AYROC            JW5S                 36:11 
    6    Stephen Haley              INT              JM5S                 37:14 
    7    Jim Clark                  ESOC             M70L                 38:10 
    8    Amy Barrett                FVO              JW5S                 40:24 
    9    Jan Clenaghan              SOLWAY           W55L                 43:12 
   10    Rachel Fawthrop            ESOC             W40S                 44:47 
   11    Eleanor Pyrah              ESOC             W60L                 45:08 
   12    Foss Foster                GRAMP            W55L                 45:50 
   13    Eileen Maxwell             RR               W40S                 45:51 
   14    Margaret Dearman           MOR              W55L                 46:10 
   15    Jackie Riley               STAG             W35S                 48:18 
   16    Karin Lyall                ESOC             W55L                 49:57 
   17    Anne Thom                  ESOC             W55L                 51:32 
   18    Fiona Downie               TAY              W40S                 52:43 
   19    Val Finch                  FVO              W55L                 54:01 
   20    Lynn Easton                CLYDE            W35S                 54:03 
   21    Valerie Springett          INVOC            W55L                 58:03 
   22    Katy Lessells              ESOC             W55L               1:00:46 
   23    Moira Laws                 TAY              W60L               1:01:59 



Course 10  (31)             4.7 km  165 m   13 C               

    1    Steve Barrett              FVO              M45S                 35:40 
    2    Graham McIntyre            INT              M45S                 38:32 
    3    Hilary Quick               MAROC            W50L                 39:38 
    4    Terry O'Brien              STAG             M45S                 44:45 
    5    Pauline McAdam             STAG             W50L                 44:49 
    6    Gill Berrow                ECKO             W50L                 45:11 
    7    Elise Armer                STAG             W21S                 45:25 
    8    Lindsey Knox               RR               W45L                 47:55 
    9    Janice Nisbet              ESOC             W50L                 49:42 
   10    Sheila Strain              ELO              W50L                 50:26 
   11    Fran Loots                 TAY              W45L                 51:10 
   12    William Bruce              RR               M50S                 51:26 
   13    Katie Penny                GRAMP            W21S                 51:49 
   14    Tricia Woodward            AYROC            W45L                 52:27 
   15    Allan Downie               TAY              M45S                 53:48 
   16    JOHN RAMSAY                ELO              M45S                 55:03 
   17    Lynne Walker               ECKO             W50L                 55:20 
   18    Marjory Foreman            TINTO            W50L                 56:32 
   19    Morag McIntyre             INT              W45L                 56:37 
   20    Joan Noble                 INVOC            W50L               1:00:49 
   21    John Nixon                 CLYDE            M45S               1:01:27 
   22    Gordon Neilson             ESOC             M50S               1:02:16 
   23    Fiona Findlay              ESOC             W50L               1:02:21 
   24    Trish Carmichael           TINTO            W50L               1:04:14 
   25    Margaret Dalgleish         ESOC             W50L               1:04:29 
   26    Anne Stevenson             ESOC             W50L               1:08:02 
   27    Kate Thomas                CLYDE            W45L               1:10:25 
   28    Graham Dawson              EBOR             M50S               1:18:59 
   29    Rhona Fraser               INVOC            W50L               1:20:51 
   30    Patrick Davey              MAROC            M65L               1:29:13 

         Diana Turner               SOLWAY           W50L                    mp 



Course 11  (40)             6.0 km  125 m   14 C               

    1    Patrick Low                MAROC            JM5M                 40:49 
    2    Graeme Ackland             INT              M40S                 41:03 
    3    Mark McLeod                ESOC             JM5M                 41:44 
    4    Phil Smithard              KFO              M55L                 44:12 
    5    Lorna Eades                INT              W35L                 45:07 
    6    Douglas Henderson          RR               M55L                 45:23 
    7    Hollie Orr                 CLYDE            JW5L                 46:40 
    8    David Allison              STAG             M40S                 46:41 
    9    Nigel Fawthrop             ESOC             M40S                 46:54 
   10    Tony Davies                MDOC             M55L                 47:27 
   11    Pete Lawrence              GRAMP            M40S                 47:53 
   12    Chris McLeod               ESOC             W40L                 48:12 
   13    Dave Coustick              FVO              M60L                 48:46 
   14    Roger Scrutton             ESOC             M55L                 48:59 
   15    Heather Hartman            INT              W35L                 50:03 
   16    Ann Haley                  INT              W40L                 50:28 
   17    David Kershaw              ESOC             M55L                 50:30 
   18    Helena Nolan               ESOC             W40L                 51:12 
   19    Alastair Lessells          ESOC             M55L                 52:55 
   20    Bill Stevenson             ESOC             M55L                 52:58 
   21    Christina Condy            AYROC            JW5L                 55:19 
   22    Ian Pyrah                  ESOC             M60L                 56:02 
   23    Dougie Condy               AYROC            M55L                 56:35 
   24    Stewart Robertson          INVOC            M55L                 57:19 
   25    David Clark                AYROC            M35S                 58:10 
   26    Robin Strain               ELO              M55L                 58:16 
   27    Pascal Lardet              FVO              M35S                 58:48 
   28    Katherine Kirk             CLYDE            W35L                 58:58 
   29    Rachel Wilson              CLYDE            W40L                 59:08 
   30    Les Dalgleish              ESOC             M55L               1:01:08 
   31    Dick Carmichael            TINTO            M55L               1:01:18 
   31    Donald Smith               TAY              M55L               1:01:18 
   33    Robert Findlay             ESOC             M55L               1:01:21 
   34    Helen James                TINTO            W40L               1:01:38 
   35    John Anderson              TAY              M55L               1:02:05 
   36    Rosalind Hussey            EUOC             JW5L               1:04:56 
   37    Robert Philp               KFO              M60L               1:07:43 
   38    Rachel Scott               GRAMP            W40L               1:09:12 
   39    Iain Blair                 ELO              M40S               1:21:22 

         Katy McNeil                MOR              W35L                    mp 



Course 12  (30)             7.5 km  230 m   16 C               

    1    Martin Dean                FVO              M45L                 44:36 
    2    Douglas Tullie             RR               JM5L                 45:33 
    3    Duncan Francis             FVO              M45L                 47:44 
    4    Donald Petrie              CLYDE            M45L                 49:11 
    5    John Tullie                RR               M45L                 49:29 
    6    Eddie Harwood              MOR              M50L                 50:58 
    7    Andy Lewsley               BL               M50L                 51:38 
    8    Robin Orr                  CLYDE            M45L                 51:46 
    9    Helen Palmer               CLYDE            W21L                 52:37 
   10    Eugueni Chepelin           GRAMP            M45L                 52:52 
   11    Alison O'neil              EUOC             W21L                 53:12 
   12    Blair Young                TINTO            M45L                 53:45 
   13    Ali Robertson              GRAMP            M21S                 59:11 
   14    Andy McLeod                ESOC             M50L                 59:31 
   15    Michael Stewart            ESOC             M45L                 59:52 
   16    Bob Cherry                 AYROC            M45L               1:00:30 
   17    Fiona Berrow               EUOC             W21L               1:00:32 
   18    Ian Maxwell                RR               M45L               1:01:05 
   19    Stella Lewsley             BL               W21L               1:01:26 
   20    Mel Perry                  AYROC            M45L               1:02:20 
   21    Grant Carstairs            TAY              M50L               1:03:39 
   22    Sam Gomersall              GRAMP            M45L               1:04:23 
   23    Ted Finch                  FVO              M50L               1:05:37 
   24    Kirsten Strain             EUOC             W21L               1:12:15 
   25    Dave MacRitchie            CLYDE            M21S               1:13:25 
   26    Charlie Woodward           AYROC            M50L               1:15:22 
   27    Gerry Thomson              TINTO            M50L               1:17:19 
   28    Paul Frost                 ECKO             M45L               1:21:37 
   29    Richard Webb               INT              M45L               1:21:45 
   30    Claire Macpherson          CLYDE            W21L               1:42:54 



Course 13  (15)             8.4 km  250 m   18 C               

    1    Dave Robertson             CLYDE            M40L                 49:08 
    2    Ben Hartman                INT              M35L                 52:13 
    3    Fraser Purves              FVO              M35L                 53:31 
    4    John Emeleus               CLYDE            M35L                 54:39 
    5    David Eades                INT              M35L                 55:50 
    6    Steve Wilson               CLYDE            M40L               1:00:54 
    7    Trevor Hoey                FVO              M40L               1:06:50 
    8    Iain Shepherd              INVOC            M40L               1:07:00 
    9    Kenneth Daly               INT              M40L               1:07:02 
   10    Paul Caban                 INT              M40L               1:08:09 
   11    James Kellock              SOLWAY           M40L               1:16:01 
   12    Colin Ledlie               INT              M40L               1:17:00 
   13    Andrew Reynolds            BAOC             M40L               1:18:15 
   14    Andrew Macpherson          CLYDE            M35L               1:33:54 

         Ronald Nolan               ESOC             M35L                    mp 



Course 14  (4)              11.3 km  365 m   20 C              

    1    Patrick Walder             CLYDE            M21L               1:10:12 
    2    Marcus Pinker              FVO              M21L               1:11:08 
    3    Alastair Brunton           CLYDE            M21L               1:15:42 
    4    Ross McLennan              CLYDE            M21L               1:21:22